Podróże

BUDAPESZT DLA LENIWCÓW II: NA POKŁADZIE TRAMWAJU WODNEGO

Budapeszt, Węgry: tramwaj wodny

Szukasz informacji praktycznych o tramwaju wodnym w Budapeszcie? Tutaj znajdziesz to, czego szukasz plus fotki z naszej przejażdżki. Czytaj dalej i dowiedz się więcej na temat opłat, mapy i rozkładu jazdy. Zobacz czy warto wejść na pokład.

TRAMWAJ WODNY W BUDAPESZCIE
CZY WARTO?

Jeśli chodzi o samą przejażdżkę tramwajem, było pięknie. Budapeszt wygląda zupełnie inaczej z perspektywy rzeki. Będąc na pokładzie, można zobaczyć większą część nabrzeża niż pieszo (chyba że macie mnóstwo czasu na zwiedzanie i drona:D). My płynęliśmy około dwie godziny (wsiedliśmy przy parlamencie) i nie żałujemy ani minuty spędzonej na pokładzie.

Jeżeli jeszcze się wahasz czy skorzystać z tramwaju wodnego w Budapeszcie, to zapraszam do obejrzenia fotek z naszej przejażdżki. Na końcu wpisu znajdziesz wszelkie potrzebne ci informacje praktyczne.

Budapeszt tramwaj wodny widoki

Nieustannie zachwycający parlament:)

Budapeszt tramwaj wodny widoki parlament

Budapeszt tramwaj wodny widoki parlament

Budapeszt tramwaj wodny widoki

Budapeszt tramwaj wodny widoki

Budapeszt tramwaj wodny widoki

Budapeszt tramwaj wodny widoki

Budapeszt tramwaj wodny widoki

Budapeszt tramwaj wodny widoki

Wyspa św. Małgorzaty:

Budapeszt tramwaj wodny widoki

Chyba najpiękniejsza część naszej podróży tramwajem wodnym, czyli zachód słońca:

Budapeszt tramwaj wodny widoki

Budapeszt tramwaj wodny widoki

Wspomniane wcześniej wino z sodą:

Budapeszt tramwaj wodny widoki wino z sodą

Parlament wieczorem:

Budapeszt tramwaj wodny widoki parlament wieczorem
[sociallocker id=”6473″]

TRAMWAJ WODNY W BUDAPESZCIE
INFORMACJE PRAKTYCZNE

OPŁATY

Jeżeli posiadasz Budapest Card, to wchodzisz na pokład za darmo. Jeżeli jej nie posiadasz, to płacisz 750 forintów (bilet jednorazowy; sprawdź szczegóły tutaj, podpunkt „travelling by boat”). W weekendy z kartą płacisz ok. 350 forintów (to może ulec zmianie, tym bardziej, że nie znalazłam o tym info w internecie, więc sprawdź dla pewności na miejscu). Przy czym muszę zaznaczyć, że nam tę weekendową opłatę odpuszczono, może i tobie się poszczęści.

MAPA

Budapeszt tramwaj wodny mapa

Jak widzisz z mapy, dostępne są linie D11, D12 i D13. Istnieje też linia D14, niestety przewoźnik nie zamieścił jej na mapie. Z tego, co pamiętam, D14 kursuje w dole rzeki (jeżeli to się zmieniło, daj koniecznie znać w komentarzu!) i w weekend z kartą jest za darmo w przeciwieństwie do reszty tramwajów.

ROZKŁAD JAZDY

Budapeszt tramwaj wodny rozkład jazdy

DODATKOWE INFORMACJE

Oprócz widoków, na pokładzie czeka na ciebie mini bar, gdzie serwują wino, piwo etc. Polecam spróbować wina z sodą – niecodzienna węgierska kombinacja, która zdecydowanie zadziwia, bo jak to tak, wino rozcieńczać?!

Obawiasz się tego typu transportu ze względu na prędkość? Nie martw się, tramwaj wodny płynie bardzo wolno i ma sporo przystanków, więc w razie, gdybyś źle się poczuł, zawsze możesz wysiąść.

Pamiętaj tylko by wziąć ze sobą coś ciepłego, szczególnie jeśli planujesz podróż w godzinach popołudniowo-wieczornych. Może być chłodno.

Lubicie takie urozmaicenia jak tramwaj wodny czy polegacie jedynie na własnych nogach?

Trzymajcie się ciepło,
Irmina

PS: Nie zapomnij o przejażdżce tramwajem nr 2!

10 przemyśleń nt. „BUDAPESZT DLA LENIWCÓW II: NA POKŁADZIE TRAMWAJU WODNEGO”

 1. Gramatyk mówi:

  Czy mając tylko bilet okresowy np 72-godzinny można też korzystać z tramwaju wodnego?
  Nie chciałam kupować BC

 2. Sandra mówi:

  Mam pytanie odnośnie ceny i trasy. Wsiedliscie i wysiedliscie przy Parlamencie i to kosztowało 750 forintów? Tzn. na bilecie jednorazowym można przepłynąć trasę dookoła któraś z linii np. 11 (oczywiście zakładając że się nie będzie wysiadać w międzyczasie)?

  1. Irmina mówi:

   Hej, my mieliśmy Budapest Card, więc wsiedliśmy za darmo, ale tak, inni bez karty płacili jednorazowo 750 forintów za całą trasę w tę i z powrotem. Widzę, że na oficjalnie stronie wciąż widnieją te same stawki, więc powinno się zgadzać (o ile oczywiście aktualizują www na bieżąco).

 3. Kinga Kłak mówi:

  Witam,
  mam 1 pytanko, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Czy tramwaj wodny kursuje w marcu czy dopiero jak zrobi się cieplej? 🙂 Z góry dziękuje za odp.

  Btw. przepiękne zdjęcia <3

 4. Od tej strony Budapesztu nie zwiedzałam 🙂 pięknie!

  1. Irmina mówi:

   Dziękuję:)

 5. W Budapeszcie miałam okazję być 3 lata temu. Piękne miejsce 🙂

  1. Irmina mówi:

   Zdecydowanie! Budapeszt potrafi zachwycić:)

Możliwość komentowania jest wyłączona.