Inspiracje, Porozmawiajmy

IDEAŁ PIĘKNA, A KULTURA

Witajcie kochani. Dzisiaj chcę wam zaproponować miłe spędzenie czasu poprzez wspólne odkrywanie ideałów piękna z różnych stron świata. W dobie zalewu programami typu “zrób ze mnie bóstwo”, “operacja plastyczna rządzi” myślę, że warto wyściubić nosa spod polskiej kołderki i przekonać się, że to, co w jednym kraju jest uważane za nieatrakcyjne, w drugim państwie może zrobić furorę. Kubki z herbatą w dłoń i zaczynamy!

Indie ideał pięknaIndie
Tamtejsze kobiety uwielbiają się stroić. Kolorowe sari, kolczyki w nosach, malowanie henną czy piękna biżuteria, to ich znaki rozpoznawcze. Do pewnego momentu szczupłe dziewczyny nie miały tam czego szukać, ale powoli moda na chudość dociera również do mieszkanek Indii i zmienia ideał piękna na smuklejszy.
Mauretania (i kraje Afryki)
Raj dla właścicielek kobiecych kształtów. W Afryce mają po prostu… zdrowe podejście do kwestii zaokrągleń. Lubią to, co naturalne. Niestety, istnieje też ciemna strona tej sielanki. Co prawda ta tradycja powoli umiera, ale do niedawna wybrane małe dziewczynki były zabierane na specjalne farmy w celu podkarmienia. Obfitsze kształty są nie tylko ideałem piękna, ale również symbolem wyższego statusu w społeczeństwie Mauretanii – stąd też te praktyki.
Tajlandia ideał piękna
Tajlandia

W tym kraju liczy się koloryt skóry, a raczej jego… brak. Ideałem jest jak najbielsza skóra i co za tym idzie, rynek kosmetyków przeznaczonych do wybielania skóry kwitnie. Są produkty legalne, ale również nielegalne, których użycie może prowadzić do poważnych skutków ubocznych. Oglądałam film dokumentalny na ten temat- włos się jeży na głowie. I wszystko to, by być piękną…

Etiopia

Na południu Etiopii możemy spotkać się ze skaryfikacją (“odmiana sztuki zdobienia ciała poprzez nacinanie, zadrapywanie lub wypalanie skóry tak, że w danym miejscu tworzy się jasna tkanka bliznowa”). Im więcej takich “tatuaży” na ciele kobiety, tym lepiej. Co ciekawe, pretendentka do ożenku musi posiadać odpowiednią ilość blizn by mogła wyjść za mąż.

Francja ideał piękna
Francja
Tu możecie być zaskoczeni. Francuzki dziwią się dlaczego kobiety z innych krajów tak się “szpachlują”. Mieszkanki Francji skupiają się bardziej na stylu i podkreślaniu naturalnego piękna. Ich ideał piękna opiera się na przekonaniu, że ważniejsza jest osobowość. Tę wyższość charakteru nad fizycznością nazywają “jolie laide”. Trzeba jednak wspomnieć, że lubią raczej szczupłe ciała.
Teraz coś dla miłośników YT. “100 Years Of Beauty in 1 Minute”, to seria w której autorzy pokazują na modelce zmieniające się trendy w danym kraju na przestrzeni lat. Przykładowe filmiki:
Stany Zjednoczone
Iran
Korea
Włochy
Który ideał piękna najbardziej do was przemawia, a może macie swój własny, odmienny pogląd na kwestię wyglądu? Co jest dla was ważniejsze: wygląd czy charakter? 
Dajcie znać w komentarzach!

Trzymajcie się ciepło,
Irmina

Źródła:
http://www.tripbase.com/blog/8-ideals-of-beauty-from-around-the-world/
http://allwomenstalk.com/8-different-ideas-of-beauty-around-the-world
http://wanderingpioneer.com/revealing-female-beauty-standards-around-the-world/2/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Skaryfikacja_(modyfikacja_ciała)

BEZPŁATNY E-BOOK: 10 POMYSŁÓW NA WEEKENDOWE WYCIECZKI PO POLSCE. POZNAJ CIEKAWE MIEJSCA NA WYPAD