Inspiracje

INSPIRACJE [FILMY, YOUTUBE, LEKTURA, CYTATY, MUZYKA, PODRÓŻ]

Witam po tygodniowej przerwie. Wyjazd się udał i wracam do was pełna pozytywnej energii i pomysłów na kolejne wpisy. Dzisiaj dawka inspiracji, która może was rozbudzi w te szare popołudnia. Coś do oglądania, coś do poczytania, coś do posłuchania. Zapraszam!

Filmy
filmy warte obejrzenia filmy warte obejrzenia
Jeśli jeszcze jeszcze nie widzieliście Spotlight (2015), to koniecznie idźcie zobaczyć (niedawno wszedł na ekrany w Polsce). To poruszający film o dziennikarskim śledztwie w sprawie molestowania seksualnego dzieci przez księży. Wstrząsająca produkcja, która daje do myślenia. Co więcej, film jest oparty na prawdziwej historii.
Później polecam obejrzeć Marsjanina (2015). Świetny film, który mimo że przedstawia dramatyczną sytuację astronauty, jest przepełniony nadzieją i… ciekawostkami z zakresu fizyki, biologii etc. Bardzo pouczający film przy którym można nie tylko dobrze się bawić, ale również czegoś nowego dowiedzieć.
Youtube
youtube
Ostatnio brałam udział w webinarium z udziałem Santi oraz Katarzyny Bruzdy Lecyk o kreatywności. Większość rzeczy znałam już wcześniej, ale czasami potrzebna jest taka przypominajka. Niby proste triki, a jednak gdzieś umykają. Jeżeli macie problem z kreatywnością (z jej brakiem bądź nadmiarem), polecam wam serdecznie ->  3 sposoby na kreatywność w Twoim biznesie lub gdy żyjesz pod presją.
Do poczytania

wszystko o miłości
Jednym z moich rytuałów podczas podróży jest czytanie gazet. Na co dzień raczej nie kupuję prasy, a nawet jak już chcę, to niestety niewiele pozycji mnie interesuje (te, które są ciekawe do najtańszych nie należą…). Tak czy siak, i tym razem zaopatrzyłam się w gazetę i muszę przyznać, ze Poradnik Psychologiczny Polityki tom 21, czyli WSZYSTKO O MIŁOŚCI skradł moje serce! To publikacja na zdecydowanie wyższym poziomie i nie żałuję tych 16, 99 zł. Ciekawe artykuły, bez dziwnych sugestii rodem z czasopism dla nastolatek. Jeśli interesuje was miłość z punktu widzenia nauki, to serdecznie polecam.
Garstka inspirujących myśli
muzyka relaksacyjna
Nie obyło się również bez znalezienia kilku cytatów wartych zanotowania.
  • “Either write something worth reading or do something worth writing” Benjamin Franklin
  • “After nourishment, shelter and companionship, stories are the thing we need most in the world” Philip Pullman
  • “Filozofia jest walką z opętaniem naszego umysłu przez środki naszego języka” Ludwig Wittgenstein
  • “A jak wyjdzie śmiesznie? Ludzie się pośmieją i koniec. Wielkość nie boi się śmieszności” Tadeusz Różewicz
Muzyka
  
Oczywiście podczas wyjazdu stale towarzyszyły mi playlisty, które dla was stworzyłam, czyli “All Day Chillout Vol. 1” i “Love me by night Vol. 1”. Kocham takie klimaty muzyczne- dodają skrzydeł i sprawiają, że ogarnia mnie spokój. Jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z listą utworów i samymi playlistami, to zapraszam:
I najlepsza inspiracja, czyli
WYJAZD!
Nie wiem dlaczego tak wzbraniałam się przed wyjazdem w góry – było cudownie! Długie spacery i leniwe wieczory. I te widoki! Każdemu polecam krótki wypad w góry by złapać oddech i zrelaksować się.
Jeżeli macie ochotę dowiedzieć się czegoś więcej, to zapraszam na mojego Instagrama– wrzuciłam tam kilka fotek. Planuję również dłuższą fotorelację tutaj na blogu. Myślę, że pojawi się jeszcze w tym tygodniu.
Mam nadzieję, że inspiracje was… zainspirują:) A co was poruszyło w ostatnim czasie? Może oglądaliście coś ciekawego albo porwała was jakaś książka? Dajcie znać w komentarzach!
Trzymajcie się ciepło,
Irmina
BEZPŁATNY E-BOOK: 10 POMYSŁÓW NA WEEKENDOWE WYCIECZKI PO POLSCE. POZNAJ CIEKAWE MIEJSCA NA WYPAD