Inspiracje

INSPIRACJE [TVNPLAYER, INSTAGRAM, FILMY] + LINKOWE PARTY!

Najwyższy czas na kolejną dawkę inspiracji. Dużo się działo, przede wszystkim filmowo, więc jest się czym podzielić. Dużo do oglądania, dużo do przemyślenia. Weekend się zbliża, więc myślę, że wstrzelę się idealnie. Jeżeli jeszcze nie macie pomysłów na wieczór filmowy (a może poranek lub popołudnie?), kochacie Instagram i chcecie wziąć udział w linkowym party, to zapraszam!

tvnplayer
Obejrzałam wszystkie odcinki programu “Michniewicz. Inny świat”. Dlaczego? Poza tym, że można dowiedzieć się naprawdę ciekawych rzeczy o egzotycznych krajach z różnych stron świata, to przede wszystkim, historie osób, które Michniewicz zaprasza w podróż, nie są łzawe. Po seriach typu “talent show” jestem zmęczona słuchaniem o tym, że ktoś nie ma rodziców, jest biedny jak mysz kościelna albo wychował się w domu dziecka. Dlaczego ludzie muszą “udowadniać”, że są czegoś warci poprzez wywlekanie brudów? “Inny świat”, to po prostu inny świat i mimo że dowiadujemy się co nieco o życiu gości, to brak tu tej całej tragikomicznej otoczki. Każdy odcinek trwa nie więcej niż 30 minut. Gorąco polecam!
paris_dream_ tosiakowo

Lubię nacieszyć oko piękną fotografią, a wy? Chciałabym polecić wam dwa konta na które zaglądam z przyjemnością podczas picia porannej kawy. Pierwsze to paris_dream_ – piękne, proste fotografie codzienności. Drugie konto, to tosiakowo– wspaniała inspiracja jeżeli interesuje was temat kolorowego planowania. To, co autorka wyprawia w swoim notesie jest po prostu niesamowite!

warto obejrzeć

Z racji obowiązków (wreszcie coś przyjemnego), byłam “zmuszona” obejrzeć filmy, które w ostatnich latach zostały nagrodzone Oscarami, czyli “The King’s Speech” (historia króla Jerzego VI, który ze swoim jąkaniem niefortunnie wpasował się w początek ery nadawania przemówień przez radio na żywo, bez możliwości wcześniejszego nagrania mowy), “Birdman” (aktor, który jest znany z grania tytułowej postaci, postanawia zerwać z łatką skrzydlatego bohatera i wyreżyserować własną sztukę, w tle prawie cały czas słyszymy jego alterego), “The Artist” (czarno-biały film niemy, gwiazda niemego kina nie chce się zgodzić na granie w produkcjach z dźwiękiem i popada w niełaskę), “Argo” (opowiada o próbie wywiezienia z Iranu grupy Amerykanów pod szaloną przykrywką- mają udawać kanadyjską ekipę filmową) oraz “12 Years a Slave” (Solomon, to wolny człowiek, ale pewnego dnia budzi się w łańcuchach). Wszystkie te filmy mają coś w sobie i nie dziwię się, że zostały nagrodzone. Co prawda, te pozycje, które są oparte na faktach (“The King’s Speech”, “Argo”, “12 Years a Slave”) mijają się z prawdą w pewnych kwestiach, ale cóż, kto by się spodziewał, żeby film był prawdą. Film jest filmem i trzeba o tym pamiętać. Obejrzałam też ponownie “Django”– przez sentyment i na pocieszenie, bo ostatni film Tarantino “Nienawista ósemka” mnie nie zachwycił…

Oczywiście, nie obyło się również bez słuchania najnowszej playlisty, którą dla was stworzyłam, czyli All Day Chillout Vol. 2 🙂
linkowe party
Kochani, tyle ode mnie, a teraz czas na was!
BEZPŁATNY E-BOOK: 10 POMYSŁÓW NA WEEKENDOWE WYCIECZKI PO POLSCE. POZNAJ CIEKAWE MIEJSCA NA WYPAD