Inspiracje

SERIALOWY ZAWRÓT GŁOWY

Do niedawna uważałam, że oglądanie seriali, to strata czasu i nie mogłam zrozumieć dlaczego niektórzy marnują swój czas śledząc telenowele, kiedy można w tym czasie obejrzeć dobry film zamiast 1024 odcinka jakiegoś słabego tasiemca.

Jednak okazało się, że czasami można “dokopać się” do czegoś bardziej ambitnego. Myślę, że złą sławę tych produkcji twórcy zawdzięczają… telewizji, która nadaje praktycznie same bzdety (podejrzewam, że jak zwykle chodzi o kasę na zasadzie “albo taniocha albo jakość”), a przecież nie każdego stać na wykupienie dostępu do np. HBO. Na szczęście jest internet i dzięki temu wspaniałemu narzędziu możemy znaleźć coś dla siebie. Dzisiaj zaproponuję wam trzy seriale, które zrobiły na mnie wrażenie i myślę, że warto je obejrzeć.

The Leftovers
THE LEFTOVERS
Jeden z najlepszych seriali, które dotychczas oglądałam. To amerykańska produkcja opowiadająca historię mieszkańców Mapelton próbujących powrócić do normalnego życia po tym jak w niewyjaśnionych okolicznościach znika 2% populacji. Co ciekawe, serial nie skupia się na wyjaśnieniu przyczyn tego wydarzenia, zajmuje się bardziej psychiczną kondycją bohaterów i do czego może doprowadzić ludzi niepewność. Z czystym sumieniem mogę wam polecić tę produkcję. Mimo że możemy się jedynie domyślać, co stoi za zniknięciem, to nie odczuwamy tego jako coś irytującego, bo serial jest po prostu dobrze zrobiony.
Call The Midwife
CALL THE MIDWIFE
Bardzo przyjemny serial produkcji BBC opowiadający o obowiązkach grupy położnych pracujących w Londynie lat 50. W każdym odcinku śledzimy historię innego pacjenta i oczywiście prywatne perypetie naszych głównych bohaterek. Poza wglądem “jak to się kiedyś” pomagało ludziom, mamy również przyjemność posłuchać pięknego brytyjskiego akcentu występujących. Po prostu cud, miód i orzeszki (oczywiście nie brakuje krwawych momentów, ale da się je przeżyć;).
Walking Dead
THE WALKING DEAD

I ostatnia propozycja, trochę mniej ambitna, ale wciąga. Klasyka gatunku, czyli zombie czają się w każdym możliwym miejscu, a my śledzimy losy tych, którzy jeszcze są ludźmi. Jak na razie powstało sześć sezonów. Mimo że serial na dłuższą metę nie wnosi nic specjalnego do naszego życia, to jest to z pewnością miła odskocznia od dnia życia codziennego. Przebija “Modę na sukces” i inne takie nadawane w telewizji, a to już dużo. Dla tych, którzy lubią oglądać postapokaliptyczne wizje świata i nie boi się krwi.Oglądacie seriale? Może mi coś polecicie?

Trzymajcie się ciepło,
Irmina

BEZPŁATNY E-BOOK: 10 POMYSŁÓW NA WEEKENDOWE WYCIECZKI PO POLSCE. POZNAJ CIEKAWE MIEJSCA NA WYPAD