Estetyka otoczenia, Inspiracje

WIOSNA, ACH TO TY!

Budzę się i przeciągam leniwie. Mimo że okno jest zasłonięte, jestem pewna, że za chwilę powita mnie złoty blask. Odsłaniam okno, a promienie słońca ogrzewają moją zaspaną twarz. Uśmiecham się. To będzie piękny dzień. Wychodzę z sypialni i rozglądam się po salonie. Tu też słońce zdążyło się już rozgościć. Jednak jest tu zbyt pusto, czegoś brakuje.

Czuję obecność wiosny w ciepłych promykach, ale… Już wiem! Ubieram się w pośpiechu, poranna kawa może poczekać, śniadanie też nie ucieknie. Wychodzę. Przechodzi mnie dreszcz. Po drugiej stronie ulicy widzę je, to właśnie one zaraz wrócą ze mną do domu. Pełne życia, w soczystych kolorach przypominających letnie sukienki młodych dziewczątek i te pastelowe, jak gdyby czekające na pannę młodą. Wskazuję kilka, płacę i wracam do domu. Teraz jeszcze tylko jedna rzecz… I gotowe, stoją na stole w bursztynowym wazonie. Moje kwiaty.

Kwiaty – niezawodny atrybut wiosny. Żółte, czerwone, różowe, fioletowe. Jakie tylko zechcesz. Ta wiosenno-świąteczna atmosfera ostatnich dni zmotywowała mnie do poszukiwań na Pintereście – chciałam zobaczyć jak inni przyozdabiają kwiatami swoje salony. Czy kwiaty, to tylko fantazyjny dodatek czy może przemyślany element kompozycji? Okazało się, że bywa różnie, ale wszystkie inspiracje przywodzą na myśl słowo “przytulny” i myślę, że o to właśnie chodzi – by ocieplić uśpione przez zimę wnętrze. Zapraszam do oglądania.

 

Lubicie obecność kwiatów w domu czy może uważacie je za zbędny dodatek? A może macie własny ogródek i tam cieszycie oczy?🙂

Trzymajcie się ciepło,
Irmina

Podoba ci się wpis? Nie bądź małpa i daj łapkę w górę/udostępnij wpis, przecież wiem, że tam jesteś;) Polajkuj fanpejdża bloga i zaobserwuj mnie na Instagramie. Dla ciebie, to klik i już, a dla mnie sygnał, że wszystko jest ok i nie gadam do samej siebie:D

BEZPŁATNY E-BOOK: 10 POMYSŁÓW NA WEEKENDOWE WYCIECZKI PO POLSCE. POZNAJ CIEKAWE MIEJSCA NA WYPAD