GALWAY W JEDEN DZIEŃ, CZYLI WIZYTA NAD OCEANEM I SMUTNA(?) PRAWDA

Irlandia, Galway: co zobaczyć w jeden dzień

Zwiedzenie Galway w jeden dzień? Czemu nie! Zdecydowanie warto tym bardziej, że miasto ma wyjątkowego asa w rękawie: jest położone nad Oceanem Atlantyckim. I tak, mimo że miasto jest mniejsze od np. Limerick, to właśnie tutaj znajdziesz morze turystów, żeby nie powiedzieć, ocean.

Nieważne czy siąpi kapuśniaczek czy jest ostra ulewa- Galway zawsze tętni życiem. Jeśli więc należysz do miłośników ciszy i spokoju, lepiej od razu wybierz się nad wodę. Inaczej możesz liczyć na ścisk i łokcie w oku, żebrach i innych częściach ciała.

Muszę przyznać, że na początku Galway zrobiło na mnie średnie wrażenie. Urwanie chmury skutecznie uniemożliwiało docenienie w pełni potencjału tego miejsca. Dopiero jak wyjrzało słońce, serce zaczęło mocniej bić, a wisienką na torcie była oczywiście wizyta nad Oceanem.

Możliwe jednak, że i ty trafisz na kijową pogodę. Na szczęście jest tu sporo lokali w których można się schować i podziwiać architekturę w ciepłym kącie.

Teraz opowiem ci o tym, co można zobaczyć w Galway, jednak patrz proszę na to z dystansem. Najpiękniej oczywiście będzie na końcu. Niestety, nie zabraknie też rozczarowań…

GALWAY W JEDEN DZIEŃ

MAPA ATRAKCJI

8 myśli na temat “GALWAY W JEDEN DZIEŃ, CZYLI WIZYTA NAD OCEANEM I SMUTNA(?) PRAWDA

Dodaj komentarz