JAK NAJTANIEJ DOLECIEĆ DO KANADY? NASZE CASE STUDY W 22 KROKACH

Jak najtaniej dolecieć do Kanady? Tanie bilety lotnicze do Kanady

Jak znaleźć atrakcyjne bilety lotnicze do Kanady? Z którego miasta w Polsce są najtańsze połączenia? Czytaj dalej i dowiedz się jak to ustalić. Krok po kroku wyjaśniamy jak znaleźliśmy tanie loty do Kanady.

Bez zbędnych wstępów przechodzimy do case study. Oto jak znaleźliśmy tanie bilety lotnicze do Kanady i z powrotem w 22 krokach. Oczywiście post ma zastosowanie również dla innych destynacji.

JAK NAJTANIEJ DOLECIEĆ DO KANADY W WYBRANYM TERMINIE
CASE STUDY W 22 KROKACH

CEL: znaleźć loty z Polski do Montrealu i z powrotem w atrakcyjnej cenie z wliczonym bagażem

1. Wyczyściliśmy przeglądarkę z ciasteczek

2. Odpaliliśmy przeglądarkę w trybie prywatnym

3. Otworzyliśmy kilka wyszukiwarek biletów lotniczych (każda z nich współpracuje z różnymi pośrednikami i może zaproponować inne połączenia)

4. Poszukiwania rozpoczęliśmy od Skyscannera. Ustawiliśmy daty, liczbę podróżujących (2) i sprawdzaliśmy ceny po kolei dla każdego miasta w Polsce z którego jest możliwe dostanie się do Kanady (z przesiadką lub bez). Równolegle wpisywaliśmy te same dane w innych wyszukiwarkach. Kilka z nich odpadło od razu ze względu na kosmiczne ceny.

5. Kiedy ceny nas nie satysfakcjonowały, zmienialiśmy dni i patrzyliśmy czy liczba przesiadek i cena spadają (na Skyscannerze).

6. Najtańszą opcją znalezioną na Skyscannerze była opcja lotów z Warszawy do Montrealu z przesiadkami. Jednak cena nadal nas nie satysfakcjonowała, więc szukaliśmy dalej.

7. Sprawdziliśmy te same ustawienia w innych wyszukiwarkach lotów. Ostatecznie skupiliśmy się na Momondo.

8. Na Momondo od razu widzisz, kiedy najtaniej będzie wylecieć i wrócić (tydzień do przodu i tydzień do tyłu). Zmienialiśmy daty, aż do skutku. Cena spadła, ale nadal nas nie satysfakcjonowała.

9. Pomyśleliśmy o dostępnych alternatywach. Zmieniliśmy ustalenia i rozpoczęliśmy poszukiwania lotów z Polski do miast relatywnie niedaleko Montrealu.

10. Wybraliśmy relację Warszawa-Toronto i po kolei sprawdzaliśmy ceny w każdej wyszukiwarce lotów (Skyscanner, Momondo i reszta).

11. W międzyczasie otworzyliśmy Fly4free i sprawdziliśmy czy nie ma przypadkiem niższych cen. Trafiliśmy na promocję lotów z Warszawy do Pekinu w interesującym nas terminie. Sprawdziliśmy przewoźnika. Były to ukraińskie linie lotnicze.

12. Weszliśmy na stronę ukraińskich linii lotniczych i sprawdziliśmy czy nie mają promocji na Kanadę.

13. Okazało się, że są tanie loty z Polski do Toronto. Sprawdziliśmy jak kształtują się ceny lotów z Warszawy do Toronto i z powrotem dla interesujących nas dat.

14. Znaleźliśmy naszą atrakcyjną ofertę. Upewniliśmy się czy na pewno wszystkie opcje nam pasują, czyli:

  • kiedy dokładnie będzie przylot i wylot
  • jaki będzie czas transferu i gdzie
  • jaki bagaż jest wliczony w cenę

15. Wszystko nam pasowało, ale dla pewności sprawdziliśmy w kanadyjskich liniach lotniczych czy loty bezpośrednie nie są tańsze. Nie były.

16. Sprawdziliśmy w innych wyszukiwarkach czy inne linie lotnicze latające bezpośrednio do Kanady nie mają niższych cen (wiedzieliśmy, które to są dzięki wcześniejszym poszukiwaniom na Skyscannerze- loty bez przesiadek). Był to np. LOT.

17. Ukraińskie linie lotnicze były najtańsze. Jako że był to lot do Toronto, a nie do Montrealu, przed zakupem sprawdziliśmy jeszcze opcje dojazdu i czy nie taniej jednak polecieć do Montrealu, a nie do Toronto.

18. Okazało się, że cena biletu do Toronto i z powrotem wraz z cenami dojazdu do Montrealu, to i tak tańszy wydatek niż lot do Montrealu i z powrotem. Sprawdziliśmy pociągi, autobusy i loty.

19. Przystąpiliśmy do kupienia biletów lotniczych ukraińskich linii. Mamy konto na stronie przewoźnika, więc dodatkowo doliczyło nam punkty i mile. Ale! Okazało się, że trzeba zapłacić w hrywnach.

20. Sprawdziliśmy w regulaminie banku ile zapłacimy za przewalutowanie przy zapłacie kartą i czy nie okaże się, że jednak kupno nam się nie opłaca.

21. Podliczyliśmy wszystkie koszty: bilety lotnicze w tę i z powrotem, koszty dojazdu z Toronto do Montrealu  oraz marżę banku. Opłacało się.

22. Kupiliśmy nasze wymarzone bilety do Kanady:)

PODSUMOWANIE I KOSZTY BILETÓW

CEL: znaleźć loty z Polski do Montrealu i z powrotem w atrakcyjnej cenie z wliczonym bagażem

Efekt końcowy: 2 bilety z Warszawy do Toronto i z powrotem dla dwóch osób za 3422 zł

+ marża banku 66 zł za opłacenie biletu w hrywnach
+ ok. 100 zł na osobę za transport z Montrealu do Toronto

Wliczone w cenę: 2x 23 kg + 2x podręczny +2x torebka.

Zakres czasowy: wyjazd na 22 dni (kwiecień-maj) plus 22h przesiadki w Kijowie (była również opcja 4h przesiadki w tej samej cenie). Łącznie 23 dni.

WNIOSKI

  • po wstępnych poszukiwaniach, skupić się na dwóch, trzech przeglądarkach (np. Skyscanner, Momondo, Google Flights)
  • sprawdzić uzyskane wyniki w innych przeglądarkach
  • nie ograniczać się do 1 miejsca wylotu, 1 miejsca docelowego i 1 terminu (jeśli to możliwe) i powtórzyć wyszukiwanie z możliwymi wariantami
  • sprawdzić czy dojazd z lotniska do miejsca docelowego lub innego miasta nie przewyższa kosztów innego wariantu (sprawdzić pociągi, autobusy, loty)
  • sprawdzić cenę wybranego lotu bezpośrednio na stronie przewoźnika
  • sprawdzić dokładnie co zawiera cena (bagaż, ubezpieczenie, wybór miejsca itp.)
  • sprawdzić marżę banku za opłatę transakcyjną w obcej walucie przed dokonaniem zakupu

UWAGA! Możliwe, że znajdziesz nawet tańsze bilety do Kanady. Cena zależy od wielu czynników: zakresu dat, promocji przewoźnika, opcji wliczonych w cenę biletu etc. Ważne by przejść przez wszystkie podane wyżej kroki.

Powodzenia w poszukiwaniach!

Trzymaj się ciepło,
Irmina

ZOBACZ TEŻ:

6 myśli na temat “JAK NAJTANIEJ DOLECIEĆ DO KANADY? NASZE CASE STUDY W 22 KROKACH

Dodaj komentarz