Porozmawiajmy

ZARZĄDZANIE CZASEM: 6 SPRAWDZONYCH SPOSOBÓW NA WYGOSPODAROWANIE CHWILI DLA SIEBIE.

Doba każdego z nas ma 24 godziny. Nie mniej, nie więcej. Jak to jest, że twoja koleżanka ma czas na zrobienie paznokci i wizytę u fryzjera, twój kolega może spokojnie obejrzeć mecz, a ty nie? Każdego roku obiecujemy sobie, że tym razem znajdziemy czas by przeczytać dobrą książkę czy iść do kina i… nic z tego. Dziś zaproponuję wam kilka sposobów na znalezienie wolnego czasu.

1. Wstań 10 minut wcześniej niż zazwyczaj. Banał? Może, ale działa. Tych kilku chwil dla siebie zaraz po przebudzeniu nic nam nie zastąpi. Cudowna, aromatyczna kawa (w menu mamy też herbatę czy świeżo wyciskany sok;) i pyszne śniadanie… do łóżka! A co tam! Jak szaleć, to szaleć:) I ta cisza, kiedy jeszcze ulice są puste i nikt nigdzie się nie spieszy. Zaraz pewnie usłyszę “Wolę pospać”. Najpierw spróbuj wstawać wcześniej przez tydzień, a później pogadamy, czy rzeczywiście te 10 minut robi różnicę czy nie;)
zarządzanie czasem
2. Odczaruj samotność. Ostatnio zauważyłam, że znów zaczynam ulegać wpływowi mediów promujących bycie “cool” i “trendy” poprzez przebywanie w licznym gronie znajomych. A przecież przebywanie z samym sobą jest piękne. Skupiamy się na swoim wnętrzu i myślimy o sprawach, które zapewne nie przyszłyby nam do głowy, gdyby nie brak towarzystwa. Dlatego nie panikujmy, gdy akurat nie ma nikogo z kim możemy porozmawiać w czasie przerwy w pracy czy na uczelni. Wykorzystajmy ten czas na refleksję i wewnętrzne wyciszenie się czy po prostu lekturę dobrej książki.
3. Relaks obowiązkiem. Warto wybrać sobie jedną czynność, którą będziemy traktować, jak obowiązek. Myjesz zęby przed pójściem spać? O to właśnie mi chodzi. Niech ta wybrana czynność ma taki sam status jak mycie zębów. Uwierz, że to działa. Nagle okaże się, że masz czas na rzeczy na które wcześniej nie było nawet minuty. Są rzeczy ważne i ważniejsze, a chwila dla siebie należy zdecydowanie do tej drugiej kategorii. Pamiętajmy o tym.
zarządzanie czasem
4. Znajdź czynnik motywujący. Punkt 3 brzmi dla ciebie dość abstrakcyjnie? Znajdź ważny powód dla którego po prostu potrzebujesz wykonywać daną czynność. Nie masz czasu na malowanie paznokci? Myślę, że pierścionek zaręczynowy czy ślubny zobowiązują do dbania o dłonie;) Nie starcza Ci od rana czasu na układanie włosów? Zaraz, chwileczkę, skoro pracujesz z ludźmi, to okaż im szacunek i poświęć chwilę na dopracowanie fryzury. Dzięki temu…
5. …będziesz czuć się lepiej! I tak zacznie się błędne koło:) Tak, tak, to prawda. Jeśli dbasz o siebie zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym, to masz lepszy humor. Prosta reguła o której często zapominamy. Jak już to poczujesz, będziesz podświadomie dążyć do lepszego zarządzania czasem, by znaleźć choć trochę czasu dla siebie.
I trochę autoironicznie, ale taka prawda….
zarządzanie czasem
6. Zostaw ten internet w spokoju!😉 Jeśli często tracisz poczucie czasu podczas korzystania z komputera czy telefonu, polecam nastawić budzik, który sprowadzi nas na ziemię.
 
A Wy? Jakie macie sposoby na znalezienie czasu dla siebie? Chętnie uzupełnię listę o wasze propozycje:)
Miłego wieczoru,
Irmina
BEZPŁATNY E-BOOK: 10 POMYSŁÓW NA WEEKENDOWE WYCIECZKI PO POLSCE. POZNAJ CIEKAWE MIEJSCA NA WYPAD

2 przemyślenia nt. „ZARZĄDZANIE CZASEM: 6 SPRAWDZONYCH SPOSOBÓW NA WYGOSPODAROWANIE CHWILI DLA SIEBIE.”

 1. Ola Herman mówi:

  Uwielbiam takie wpisy, bardzo motywujące i powodujące nową dawkę energii. 😉 A czynnik motywujący do zrobienia nowego mani, trafiony bardzo w punkt. 😉 Będę to powtarzać klientkom. ; )

  1. usrob mówi:

   W sam raz na nowy rok:) Haha, co do mani, to samo życie:))
   Pozdrawiam!

Możliwość komentowania jest wyłączona.