Inspiracje

KOCHAMY PROGRAMY DOKUMENTALNE: CO OBEJRZEĆ W PLAYER.PL

Zapewne spora część z was ma dostęp do player.pl (od TVN) na telewizorach. Jest tam mnóstwo programów (i nie czarujmy się, w większości głupiutkich) i łatwo można się zrazić podczas poszukiwań. Nie wspominając o tysiącu reklam przez które trzeba się przebić, aby cokolwiek obejrzeć. Dzisiaj przychodzę do was z moimi pięcioma perełkami, które nie tylko są ciekawe, ale również ambitniejsze od całej reszty i można się z nich dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy (wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony player.pl).

tvnplayer
1. Ludzie duchy– Martyna Wojciechowska jedzie do Tanzanii, by ukazać zagrożenia, które czyhają na osoby dotknięte bielactwem. W tamtejszych rejonach powszechne jest wierzenie, że członki chorych przynoszą szczęście. Życie w ciągłym strachu i konieczność wydoroślenia w wieku dziecięcym, to dla Albinosów codzienność. Aż trudno uwierzyć, że coś takiego może mieć miejsce w XXI wieku.
tvnplayer
2. Obsesja doskonałości– Marcin Prokop odkrywa, co kryje się za obsesją doskonałości panującą w Korei. Tutaj nie tylko kobiety dążą do perfekcyjnego wyglądu, ale również mężczyźni poddają się różnym zabiegom. Bardzo ciekawy program, tylko nastawienie prowadzącego (róbmy sobie ze wszystkiego jaj) trochę psuje cały efekt. Trzeba to niestety przeżyć, ale uwierzcie mi – warto.
tvnplayer
3. Szalone Tokio– tym razem towarzyszymy Agnieszce Szulim i odkrywamy obce dla nas obyczaje, które w Tokio są na porządku dziennym. Jest o miłości, seksie, dążeniach do bycia oryginalnym za wszelką cenę. Byłam zaskoczona niektórymi praktykami i podejściem do szukania partnera. Dokument warty uwagi, polecam.
tvnplayer
4. Taboo USA– chyba nie muszę nikomu przedstawiać tego programu. Produkcja National Geographic wreszcie dostępna u nas! Ostrzegam, że pojawia się tu wiele elementów nieprzyjemnych dla oka, więc jeśli jesteście wrażliwi na takie rzeczy, to trzeba uważać. Pospieszcie się! Dostęp do programu jest ograniczony – poszczególne odcinki są udostępniane tylko na kilka dni.
tvnplayer
5. Świat bez fikcji– 20 minutowe odcinki opowiadające o sytuacji ludzi w różnych częściach świata. Cóż, nie jest kolorowo mimo że żyjemy w cywilizowanym świecie. Zdecydowanie warto obejrzeć- takie rzeczy rzadko pokazuje się w wiadomościach (nie są zbyt ciekawe?…). Możemy m.in. dowiedzieć się więcej o sytuacji w Egipcie czy położeniu osób chorych umysłowo w Meksyku.
Oglądaliście którąś z wymienionych propozycji? A może macie taki zamiar? Jakie są wasze typy? Dajcie znać w komentarzach!
Trzymajcie się ciepło,
Irmina
BEZPŁATNY E-BOOK: 10 POMYSŁÓW NA WEEKENDOWE WYCIECZKI PO POLSCE. POZNAJ CIEKAWE MIEJSCA NA WYPAD