WSIĄŚĆ DO POCIĄGU, ALE NIE BYLE JAKIEGO: PRZEJAŻDŻKA KOLEJKĄ ŠARGANSKA OSMICA W MOKREJ GÓRZE (SERBIA)

kolejka Šarganska Osmica, Mokra Gora, Serbia

Pamiętasz film Emira Kusturicy “Życie jest cudem?”. To właśnie tam pojawia się bohaterka dzisiejszego wpisu, czyli kolejka wąskotorowa Šarganska Osmica znajdująca się w Mokrej Górze. Piękne widoki i wiatr we włosach, czyli Serbia jaką znasz tylko z filmów, teraz jest w zasięgu twojej ręki. 

Mogłoby się wydawać, że przejażdżka wspomnianą kolejką, to marzenie raczej z kategorii tych nierealnych. Dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny- Mokra Gora, to takie trochę… zadupie. Wybacz słownictwo, ale niestety taka prawda. Ta urocza wioska w górach Tara jest, właśnie, wsią i aby się do niej dostać, trzeba trochę pokombinować.

KOLEJKA ŠARGANSKA OSMICA
MOKRA GORA

JAK DOJECHAĆ?

kolejka Šarganska Osmica, Mokra Gora, Serbia

Twoim największym przyjacielem w poszukiwaniu połączeń będzie strona Balkan Viator. W prawym górnym rogu możesz zmienić język strony. Klikamy “polski” i już prawie jesteśmy w domu. Wpisujesz kierunki i voilà: masz przed sobą rozkład jazdy. Kliknij na wybrany kurs by zobaczyć jakiego przystanku odjeżdża autobus. Przy niektórych kursach wyszukiwarka podaje również ceny, najczęściej w euro.

Jaką trasę obrać? Proponuję ci:

11 myśli na temat “WSIĄŚĆ DO POCIĄGU, ALE NIE BYLE JAKIEGO: PRZEJAŻDŻKA KOLEJKĄ ŠARGANSKA OSMICA W MOKREJ GÓRZE (SERBIA)

  1. Mega klimatyczne doświadczenie nawet dla osób, które za kolejkami nie przepadają. Ciucha z parą to luksus, więc świetnie że można ją chociaż zobaczyć mimo, że wieźć może inna. Dobrze, że zadbano o taką atrakcję. Cena rzeczywiście bardzo niska w stosunku do widoków i samej… frajdy 🙂

Dodaj komentarz