Inspiracje, Różności

KSIĄŻKI FANTASY, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ. MOJA SUBIEKTYWNA LISTA TOP KSIĄŻEK FANTASY

Szukasz książek fantasy, które warto przeczytać? Sprawdź moją subiektywną listę topek. Umieściłam w niej pozycje, dzięki którym spędziłam w świecie fantazji wiele długich fascynujących godzin.

Nie ma to jak dobra książka wieczorową porą, prawda? Zatapiasz się w lekturze i tracisz poczucie czasu, a wszelkie zmartwienia odchodzą w siną dal. A jak jeszcze sięgniesz po książkę fantasy wartą przeczytania… Uuu, Szanowna Pani/Szanowny Panie, dobry „odlot” gwarantowany:)

W poniższej liście przygotowałam dla ciebie moje top książek fantasy. To właśnie dzięki nim zapominałam o całym świecie i zapartym tchem śledziłam losy wyimaginowanych bohaterów.

Jeśli więc szukasz lektur fantasy porywających niczym huragan, czytaj dalej.

SPRAWDŹ TEŻ: 36 CIEKAWYCH KSIĄŻEK DO CZYTANIA DLA DOROSŁYCH

Uwaga! Zgodnie z zaleceniami prezesa UOKiK treści reklamowe należy właściwie oznaczać. Ten artykuł zawiera linki afiliacyjne. Jeśli chcesz wesprzeć moją pracę nad blogiem – kup książki z któregokolwiek z linków poniżej. Ty zapłacisz dokładnie tyle samo, a ja otrzymam od Ceneo symboliczną prowizję. Dziękuję:)

KSIĄŻKI FANTASY, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ: MOJA SUBIEKTYWNA LISTA TOP LEKTUR FANTASY

(książki w przypadkowej kolejności, wszystkie są godne polecenia!)

1. „Kosiarze” Neal Shusterman

Fantasy wciągające dosłownie od pierwszej strony! Mam ochotę rozpływać się nad tą pozycją jak nad mleczną czekoladą. Z niecierpliwieniem wyglądam momentu, gdy sięgnę po kolejne tomy. Jeśli lubisz fantasy poruszające temat nieśmiertelności, ta książka jest dla ciebie. Opowiada o świecie w którym podejmuje się specyficzne środki, by nie nastąpiło przeludnienie na planecie. Mrozi krew w żyłach, a zarazem po prostu fascynuje. Serdecznie polecam!

2. Cykl „Czas żelaza” Angus Watson (tom 1, 2 & 3)

Nie bez kozery, to fantasy znalazło się w jednym z plebiscytów portalu Lubimy Czytać. Coś dla fanów bardziej krwawych lektur, przeplatanych wartkimi przygodami ciekawych bohaterów. Wielki plus za pamiętanie, że nie tylko mężczyźni mogą w książkach być fascynującymi postaciami. Dodatkowo, znajdziesz tu wątki historyczne, co nie oznacza, że musisz brylować w tej dziedzinie. Zresztą po prostu sięgnij po to fantasy i sam_a się przekonaj!

  • Sprawdź cenę wersji papierowej

  • Sprawdź cenę wersji elektronicznej

3. Zbiór opowiadań fantasy „Inne nieba”

Dwanaście polskich autorek wzięło w obroty obrazu Jakuba Różalskiego, czego efektem jest dwanaście wyjątkowych opowiadań. Każde na swój sposób ciekawe i wciągające. I choć książka to słusznych rozmiarów, ani się obejrzysz, a już ją przeczytasz. Na zachętę wymienię kilka pisarek, które podjęły się wyzwania fantasy inspirowanego pracami Różalskiego: Aneta Jadowska, Ewa Białołęcka, Aleksandra Zielińska czy Martyna Raduchowska.

4. Zbiór opowiadań fantasy „Inne światy”

I jeszcze więcej smakowitych prac inspirowanych twórczością Jakuba Różalskiego. Tym razem do pisania przystąpili m.in. Sylwia Chutnik, Jakub Małecki, Remigiusz Mróz, Łukasz Orbitowski czy Jakub Żulczyk. Dziesięć opowiadań łączących niepokój, grozę oraz inspirację charakterystycznymi obrazami Różalskiego. Idealna lektura pod koc z herbatą w dłoni… i kawałkiem małego co nieco;)

5. Cykl „Opowieści z Wieloświata” Anna Sokalska (tom 1, 2, 3, 4 & 5)

Lubisz motywy słowiańskie w fantasy? Ten cykl jest dla ciebie! „Wiedźma”, „Żertwa”, „Kuglarz”… tytuły mówią same za siebie. Dodam, że i tu znajdziemy nominacje w plebiscycie Lubimy Czytać. Lekkie i wciągające książki, które nie pozwolą ci przerwać lektury, póki nie doczytasz ostatniego zdania. Absolutny słowiański sztos i coś czuję, że jeszcze nie raz powrócę do tego cyklu! Te książki są po prostu warte ponownego przeczytania:)

6. Cykl „Gdzie diabeł mówi dobranoc” Karina Bonowicz (tom 1, 2 & 3)

Magia, czary, pakt z diabłem… Co z tym wszystkim ma wspólnego siedemnastoletnia Alicja? Świetny cykl fantasy nie tylko dla młodzieży. Wartka akcja w połączeniu z tajemniczymi legendami. Jeśli lubisz motywy wilkołaków, wiedźm czy wampirów, świetnie spędzisz czas. Kolejne fantasy warte przeczytania dosłownie w jeden wieczór.

7. Cykl „Kwiat paproci” Katarzyna Berenika Miszczuk (tom 1, 2, 3, 4, 5 & 6)

Ponownie cykl doceniony przez serwis Lubimy Czytać. Niech żyją motywy słowiańskie w fantasy! I oczywiście postać kobieca w roli głównej bohaterki! Takich książek wartych przeczytania chcę więcej na naszym rodzimym rynku wydawniczym. Nie będę się pławić w zachwytach nad tym cyklem, po prostu go przeczytaj. Gwarantuję ci, że to będzie jedno z tych fantasy, które podbije twoje czytelnicze serducho!

KSIĄŻKI FANTASY, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ: PODSUMOWANIE

I jak wrażenia? Za które fantasy zabierzesz się w pierwszej kolejności? Niezależnie od twojej decyzji, życzę ci niezapomnianej lektury!:)

Poniżej finalna lista książek fantasy wartych przeczytania, które poleciłam ci w tym artykule:

  1. „Kosiarze” Neal Shusterman
  2. „Czas żelaza” Angus Watson
  3. Zbiór opowiadań fantasy „Inne nieba”
  4. Zbiór opowiadań fantasy „Inne światy”
  5. Cykl „Opowieści z Wieloświata” Anna Sokalska
  6. Cykl „Gdzie diabeł mówi dobranoc”
  7. Cykl „Kwiat paproci” Katarzyna Berenika Miszczuk

PS: Więcej propozycji książek fantasy i nie tylko znajdziesz w tym wpisie: 36 CIEKAWYCH KSIĄŻEK DO CZYTANIA DLA DOROSŁYCH

Jedno przemyślenie nt. „KSIĄŻKI FANTASY, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ. MOJA SUBIEKTYWNA LISTA TOP KSIĄŻEK FANTASY”

Możliwość komentowania jest wyłączona.