Podróże

LARNAKA I OKOLICE: JAKIE ATRAKCJE CZEKAJĄ NA CIEBIE? GDZIE ZJEŚĆ? CO Z NOCLEGIEM? ZWIEDZANIE BEZ ZADYSZKI

Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg

Sny o Cyprze nawiedzały cię już od dłuższego czasu. Wreszcie nadszedł ten dzień- jesteś tu, na Cyprze. Twój samolot wylądował w Larnace. Wychodzisz z lotniska… i co dalej? Jakie atrakcje warto zobaczyć w Larnace i okolicach? Co zwiedzić biorąc pod uwagę zmęczenie po locie? Czytaj dalej i dowiedz się na co postawić pierwszego dnia zwiedzania Cypru.

Piszę ten artykuł w momencie, kiedy zarówno Polska jak i Cypr zamknęły granice. W życiu bym nie pomyślała, że coś takiego może mieć miejsce. A jednak życie postanowiło dać nam solidnego klapsa w zadek.

Boli jak diabli. 50 Twarzy Greya się przy tym chowa. Jednak wiem, że ten ból kiedyś minie, ze skóry zniknie zaczerwienienie, a my będziemy mogli z powrotem założyć podróżnicze barchany i wyruszyć w podróż.

Dlatego, mimo koronawirusa obecnie wożącego się na dzielni, piszę dla ciebie ten artykuł. Wierzę, że kiedy koronawirus zobaczy, że nikt mu nie klaszcze, zejdzie ze sceny zawstydzony.

Także zamiast klaskać, dzisiaj porozmawiamy sobie o Larnace i okolicach.

W tym artykule znajdziesz:

 • Co zrobić, kiedy wysiądziesz z samolotu w Larnace i wyjdziesz z lotniska?
 • Jakie atrakcje turystyczne czekają na ciebie w Larnace, a zarazem nie są męczące jak na pierwszy dzień zwiedzania Cypru?
 • Gdzie zjeść w Larnace? Jakie jedzenie będzie dobre, a zarazem lokalne?
 • Co z noclegiem w Larnace? Podrzucę ci nasz sprawdzony nocleg
 • Bezpłatna mapka atrakcji turystycznych w Larnace

Wiesz już czego możesz się spodziewać po tym artykule, więc nie pozostaje nam nic innego jak rozpoczęcie zwiedzania Larnaki i okolic!

Swoją drogą jeśli planujesz zwiedzanie Cypru Południowego na większą skalę, polecam ci mój przewodnik w którym dzielę się z tobą wszystkim o czym musisz wiedzieć oraz autorską trasą, która w pełni pokaże ci piękno Cypru. Po więcej szczegółów, kliknij w baner poniżej:

LARNAKA I OKOLICE: ZWIEDZANIE CYPRU BEZ ZADYSZKI

CO ZROBIĆ, KIEDY WYSIĄDZIESZ Z SAMOLOTU W LARNACE I WYJDZIESZ Z LOTNISKA?

Aby komfortowo zwiedzać atrakcje turystyczne o których zaraz ci opowiem, najlepiej wynająć auto. Zaoszczędzisz czas i będziesz mieć pewność, że dotrzesz do wszystkich miejsc.

O wynajmowaniu auta na Cyprze przeczytasz w moim przewodniku o roadtripie po Cyprze Południowym. Tam znajdziesz szczegółowe informacje jak wynająć auto na Cyprze tanio i z głową.

Teraz chcę ci zasygnalizować najlepsze rozwiązanie. Kiedy zdecydujesz się na wynajem auta na Cyprze i wysiądziesz z samolotu w Larnace, idź do okienka wybranej wypożyczalni samochodów.

Obsługa skieruje cię do konkretnego parkingu na zewnątrz. Wyjdziesz z lotniska, znajdziesz odpowiedni parking i odbierzesz samochód. Oczywiście przed położeniem rąk na kierownicy, dokładnie sprawdzisz całe auto w poszukiwaniu ewentualnych mankamentów. I podpiszesz stosowne dokumenty.

Wszystko sprawdzone. Podpisane. Let’s go.


JAKIE ATRAKCJE CZEKAJĄ NA CIEBIE W LARNACE I OKOLICACH?
1 DZIEŃ ZWIEDZANIA CYPRU BEZ ZADYSZKI

Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg
Atrakcje turystyczne Larnaki i okolic: Panagia Angeloktisti Church w Kiti

1.PANAGIA ANGELOKTISTI CHURCH W KITI, czyli kiedy kościół budują anioły

Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg

Na pierwszy ogień zwiedzania atrakcji turystycznych Larnaki idzie malowniczy kościół z pięknym ogrodem. Nie jest to miejsce oblegane przez turystów, więc możesz liczyć na chwilę wytchnienia w cieniu tutejszych drzew.

Najpierw sobie pozwiedzasz, przyjrzysz się detalom (szczególnie mozaikom!), a później klapniesz na jednej z ławek w ogrodzie czując jak wiatr delikatnie ochładza twoją skórę przy akompaniamencie ptaszków ćwierkających na twój widok.

Ale zacznijmy od początku. O co chodzi z tymi budującymi aniołami?

Mieszkańcy postanowili wybudować świątynie. Zabrali się do roboty, ale coś było nie halo. Okazało się, że którejś nocy fundamenty znalazły się w zupełnie innej lokalizacji. Uznano to za cud i postanowiono zbudować kościół tam, gdzie wskazała „siła wyższa”.

Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg

I co? Tradycja głosi, że armia aniołów co noc zlatywała z nieba i pracowała nad budową świątyni. Stąd też nazwa „Zbudowany Przez Anioły” (Angeloktisti).

Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg

A jeśli chodzi o przyglądanie się detalom w środku, to polecam ci zwrócić szczególną uwagę na mozaiki. Są z XIII wieku. W Panagia Angeloktisti Church znajdziesz też barwne ikony oraz najsłynniejsza mozaikę z V wieku.

Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg

To najstarsze przedstawienie Matki Bożej, które przetrwało do dzisiejszych czasów. Przedstawia Matkę Boską z małym Jezuskiem w towarzystwie Archaniołów Michała i Gabriela.

W kościele możesz również wejść na piętro– skorzystaj z tego. Znajdziesz tam więcej ciekawych ikon oraz spojrzysz na wnętrze kościoła z innej perspektywy.

Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg
Wnętrze Panagia Angeloktisti Church w Kiti widziane z góry

Jeśli chodzi o ogród okalający Panagia Angeloktisti Church, jest tu kilka lawek, sporo drzew i kwitnące krzewy. Tylko uważaj na ptaki- uwielbiają nie tylko ćwierkać, ale też zdarza im się załatwiać nie tam, gdzie trzeba… np. na ławkach.


Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg
Co warto zobaczyć w Larnace? Z pewnością Słone Jezioro!

2. LARNACA SALT LAKE (Słone Jezioro), czyli jak z winnicy zrobić zbiornik wodny

Larnaca Salt Lake, to drugi co do wielkości akwen słony na Cyprze. Jest ogromny, a spędzanie tu czasu to czysta przyjemność. Dlaczego? Przy linii brzegowej jest wytyczona piękna i zadbana ścieżka– szykuj się więc na przyjemny spacer. Mimo że Słone Jezioro to dość popularna atrakcja turystyczna, miejsce na ścieżce znajdzie się dla każdego:)

Ale o co chodzi z tą winnicą? Wyobraź sobie, że kiedyś zamiast jeziora była tu właśnie winnica. Jednak za sprawą św. Łazarza (czyli tego pana, który został wskrzeszony przez Jezusa) sytuacja uległa zmianie.

Tradycja głosi, że pewnego pięknego dnia św. Łazarz przechodził obok winnicy i spotkał staruszkę z koszem pełnym winogron. Wielką chętkę na te winogrona św. Łazarz miał, więc poprosił starowinkę by podzieliła się z nim owocami.

Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg

Jakież było jego zdziwienie, kiedy mu odpowiedziała, że nie wie o co mu chodzi, bo w koszyku ma sól. Chłop zgłupiał, przecież widział, że to nie sól, więc delikatnie acz stanowczo odrzekł, że przecież ona ma winogrona. Ale to chytra baba była (niemalże jak z Radomia) i upierała się przy swoim.

Co więc zrobił św. Łazarz? Wkurzony przemienił winnicę w słone jezioro. Nie ma to jak słodka (słona;) zemsta. Ale! Cypryjczycy wykorzystali tę sytuację i kiedyś wydobywano tu sól. I to do tego stopnia, że w średniowieczu sól była dla Cypryjczyków jednym z głównych towarów eksportowych.

Jak wygląda sytuacja obecnie?

Zaprzestano wydobywanie soli, a akwen objęto ochrono z myślą o… ptakach. W miesiącach zimowych Jezioro Słone pełni funkcję domu dla sporej ilości różnych gatunków ptaków. Zimą można tu spotkać np. flamingi.

Jezioro jeziorem, ale będąc tu na pewno zwrócisz uwagę, że na jego południowo-zachodnim brzegu majaczy w oddali ciekawa konstrukcja….


Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg

3. HALA SULTAN TEKKE, czyli meczet w cieniu palm

Podobno pochowano tu Umm Haram, ciotkę proroka Mahometa. Jak więc możesz się domyślić jest to niezwykle ważne miejsce dla Muzułmanów i popularny cel pielgrzymek.

Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg
Co zwiedzić w Larnace? Odkryj tajemnice Hala Sultan Tekke

Polecam ci zobaczyć Hala Sultan Tekke z bliska, a najlepiej wejść do środka- wstęp jest bezpłatny.

Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg

Pamiętaj tylko, aby przed wejściem na teren świątyni (ogród okalający meczet też się w to wlicza!) założyć na siebie takie szare wdzianko.

Dodatkowo, jeśli jesteś kobietą, przed wejściem do samego meczetu, wypada zakryć głowę chustą (na miejscu jest wieszak z chustami). I oczywiście, niezależnie od płci, wchodząc do Hala Sultan Tekke, należy być boso (lub w skarpetkach). Buty zostawiasz przed wejściem. Nie bój się, nikt ci ich nie zwinie;)

Sam meczet jest niewielki, jednak warto zobaczyć jak bardzo różni się wystrojem od świątyń chrześcijańskich. W Hala Sultan Tekke wystrój jest skromny, ale wszystko do siebie pasuje, czuć w tym harmonię. To jedna z tych atrakcji turystycznych Larnaki, którą warto zobaczyć nie tylko pod względem wartości historycznej, ale też głębszego zrozumienia kultury na Cyprze.

Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg

Jeśli chodzi o teren okalający meczet– przywitają cię wznoszące się do nieba palmy, różnorodne kwiaty i krzewy. Prawdopodobnie natkniesz się tu również na wylegujące się w słońcu koty, które zresztą są obecne na całym Cyprze w nieprzyzwoitych ilościach.

Ale to kochane stworzenia, bardzo się nie napraszają i to raczej turyści zaczepiają koty, a nie na odwrót.

Do brzegu. Zwiedzanie Hala Sultan Tekke oraz ogrodu zajmie ci maksymalnie pół godziny, więc o zmęczeniu nie ma mowy. W zamian są same plusy- kojący widok natury i poznanie jak taki meczet wygląda w środku. I to za friko.

A teraz wsiadaj do samochodu, jedziemy dalej zwiedzać Larnakę.


Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg
Mało popularna atrakcja Larnaki: Panagia Faneromeni (Old Church)

4. PANAGIA FANEROMENI (OLD CHURCH): stary kościółek z bogatym wnętrzem

Tej atrakcji turystycznej raczej nie znajdziesz w przewodniku po Cyprze (chyba że masz mój przewodnik o roadtripie po Cyprze Południowym :). Panagia Faneromeni to stary, skromnie wyglądający kościółek, który jednak kryje w sobie bogate wnętrze.

Obok jest jego młodszy brat- o wiele większy kościół, który prawie że pachnie nowością- ja jednak zachęcam cię do zwiedzenia jego poprzednika.

Dlaczego?

Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg

Tylko spójrz na zdjęcia. Mnóstwo pięknych malowideł, a każde z nich opowiadające swoją historię. Zdecydowanie jestem na tak i polecam każdemu, kto chce poczuć taki „zakurzony” klimat.

Wizyta w Panagia Faneromeni zajmie ci dosłownie kilkanaście minut, a będzie co wspominać.

To teraz jazda do samochodu, wracamy na łono natury w Larnace.


Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg
Platforma widokowa nad Słonym Jeziorem: piękna atrakcja turystyczna Larnaki

5. PLATFORMA WIDOKOWA, czyli zobacz Słone Jezioro z wyższej perspektywy

Po drugiej stronie Słonego Jeziora (czyli naprzeciwko Hala Sultan Tekke, trochę ukryta, ale ty od dziś będziesz już wiedzieć, gdzie szukać) znajduje się platforma widokowa.

Platforma jest częścią parku, więc jeśli stwierdzisz, że nie masz już siły na dalsze zwiedzanie Larnaki, możesz po prostu sobie pospacerować.

Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg

Co jednak widać z platformy widokowej? Oczywiście Jezioro Słone. Tylko z wyższej perspektywy. Na platformie jest ławka, więc to idealne miejsce na postój i posilenie się. Wsuwasz kanapkę, a przed twoimi oczami rozpościera się widok na bezbrzeżną wodę. Czyż to nie przyjemna wizja?

Poza sezonem, spotkaliśmy tu dosłownie z 4 osoby. Jeśli więc również zdecydujesz się na podróż na Cypr omijając szerokim łukiem lato, istnieje szansa, że i tobie się poszczęści.

No dobra, koniec tego chillowania. Czas na kolejną atrakcję turystyczną Larnaki.


Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg
Akwedukt Kamares, to zdecydowanie coś, co warto zobaczyć będąc w Larnace

6. AKWEDUKT KAMARES: płyń wodiczko płyń

Ha, ale fajnie się złożyło. Omawiamy szóstą atrakcję w Larnace, która jest 6 minut drogi od platformy widokowej o której przed chwilą gadaliśmy. Przypadek? Nie sądzę.

Wracając jednak do naszej atrakcji. Wyobraź sobie, że Akwedukt Kamares aż do 1939 roku spełniał swoją funkcję, czyli dostarczał wodę do Larnaki!

Kosmos, co?

Jeśli zaś chodzi o technikalia, to jego powstanie datuje się na połowę XVIII wieku. Tak, wiem, nie wygląda. No taki mieli kaprys, że wybudowali go tak, a nie inaczej i teraz człowiek raczej myśli o rzymskich klimatach.

Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg

Co może cię również zaciekawić, to fakt, że jednym z budulców Akweduktu Kamares były kamienie ze starożytnego Kitionu. I teraz szybkie wyjaśnienie o co z tym Kitionem chodzi: kiedyś daaawno temu było miasto Kition, a później, na jego fundamentach powstała Larnaka.

Wracając do samego akweduktu- za czasów swojej świetności mógł się pochwalić aż 10 kilometrową długością (bez skojarzeń!). Na ten moment ostał się jedynie fragment, ale i tak prezentuje się zacnie. Zdecydowanie warto go zobaczyć.

Poza tym, z poziomu Akweduktu Kamares rozpościera się całkiem niezły widok na miasto.

A jak już o panoramie Larnaki mowa…


Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg
Zachód słońca w Larnace

7. RIZOELIA NATIONAL FOREST PARK, czyli twój pierwszy zachód słońca na Cyprze

Czas najwyższy na jedną z najpiękniejszych chwil twojego pobytu na Cyprze, czyli twój pierwszy zachód słońca na tej pięknej wyspie. Jaram się, bo Luby znalazł całkiem zacną miejscówkę, którą teraz mogę się podzielić z tobą.

Tylko cicho sza, nikomu nie mów, okej? W końcu nie chcemy tu dzikich tłumów, prawda?;)

Twój pierwszy zachód słońca na Cyprze polecam ci spędzić w Rizoelia National Forest Park. Wbijasz samochodem, parkujesz (są bezpłatne miejsca parkingowe) i idziesz pod górkę. Nie jest stromo, więc o stawy martwić się nie musisz.

Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg

I voila, jesteś na odpowiedniej wysokości, a przed tobą roztacza się widok na Larnakę skąpaną w promieniach zachodzącego słońca. Jak będziesz na Cyprze poza sezonem, to dorzuć w swojej wizji kwitnące dzikie kwiaty i generalnie, tętniącą zielenią naturę wokół ciebie.

Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg

Bajka. Wiem, wiem, ze zdjęć może tego aż tak nie widać, ale po prostu musisz mi zaufać, okej? Rizoelia National Forest Park, to naprawdę dobra miejscówka na twój pierwszy zachód słońca na Cyprze.

Dodam, że poza sezonem spotkaliśmy tu dosłownie kilka osób, a sam zachód słońca oglądaliśmy tylko w duecie z Lubym. Romantico jak diabli.

A! I jeszcze jedno. Wejście na teren Rizoelia National Forest Park jest bezpłatne.

A teraz wystarczy już tej romantico atmosfery i lecimy dalej ze zwiedzaniem. Czas na centrum Larnaki. Co warto tam zobaczyć?


Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg
Jedna z głównych atrakcji turystycznych Larnaki: Agios Lazaros Church

8. AGIOS LAZAROS CHURCH, czyli zwiedzamy jeden z top of the top na Cyprze

Będąc w Larnace i okolicach, grzechem jest nie zobaczyć kościoła św. Łazarza. Cypryjczycy uznają go za jedno z najważniejszych miejsc na wyspie, a z takimi ocenami, to się nie dyskutuje;)

Niestety, nie pokażę ci jak świątynia wygląda w środku, bo akurat zaczęła się msza jak miałam wkroczyć do akcji z obiektywem. Niemniej jednak to co widziałam wystarczy mi by polecić ci to miejsce.

Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg
Agios Lazaros Church wieczorem

Z ciekawostek dodam, że dawno temu (890 r.) znaleziono tu szczątki św. Łazarza i stąd ten kościół. Co jednak mnie rozbawiło (wiem, że to nie najlepiej brzmi, ale to jest ironiczno-zabawne i tyle), to fakt, że cesarz Leon VI zgodził się na sfinansowanie budowy, ale w zamian za możliwość przeniesienia znalezionych szczątków do Konstantynopola.

I co?

Ubił targu. Kościół zbudowano, a św. Łazarz wylądował w Konstantynopolu.

Dziękuję, kurtyna. Tutejszy sarkofag stoi pusty…


Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg

9. MOLO W LARNACE I SPACER BRZEGIEM LARNACA BAY

No dobra, kościół św. Łazarza zwiedzony, czas więc na zasłużony totalny chillout. Dosłownie kilka minut pieszo dzieli cię od molo w Larnace. Stamtąd możesz też zobaczyć zamek, ale to materiał na zwiedzanie na inny dzień, kiedy będziesz w pełni sił.

Na ten moment proponuję ci spacer brzegiem Larnaca Bay. Szum fal i widok wody skutecznie cię zrelaksuje i wyciszy.

Drept, drept i dochodzimy do naszego ostatniego punktu zwiedzania Larnaki i okolic na dziś.


Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg

10. PLAC EUROPA, FONTANNA I ZENON Z KITIONU

Na Placu Europa czeka na ciebie podświetlana fontanna, czyli mała rzecz, ale ciesząca oko, oraz Zenon z Kitionu.

Wspomniany Zenon, to najsłynniejszy obywatel tego miejsca i założyciel szkoły stoików.

Jak warto żyć według Zenona? Spokojnie, bez emocji, prosto.

Czy to możliwe? Pewnie tak skoro ktoś do tych szkół stoików chodził. Tak czy siak, zobacz Zenona, usiądź na minutę czy dwie przy fontannie i wracamy do centrum.

Czas coś zjeść.


GDZIE DOBRZE ZJEŚĆ W LARNACE I NIE ZBANKRUTOWAĆ?

Umówmy się, na Cyprze jest euro. I co za tym idzie łatwo wyjść grubo poza planowany budżet. Również będąc w restauracji czy barze.

Jeżeli chodzi o bezpieczne dla twojego portfela miejsce w Larnace, polecam ci Souvlaki.gr. Nie tylko zjesz tradycyjne jedzenie, ale też nie zbankrutujesz:D

RESTAURACJA SOUVLAKI.GR

Adres: Pavlou Valsamaki, Larnaka 6026, Cypr

To śródziemnomorskie klimaty, więc idealnie jeżeli masz ochotę na spróbowanie czegoś lokalnego. Ta restauracja akurat podaje głównie dania inspirowane kuchnią grecką, co jest do przewidzenia będąc na Cyprze.

Ale my tu gadu, gadu, a jedzenie stygnie. Co warto zjeść w Souvlaki.gr w Larnace?

Oczywiście coś z serem halloumi, który króluje na Cyprze! Ja zdecydowałam się na wrapped souvlaki-wrapped halloumi (2 halloumi pieces, tomato, onion, french fries, tzatzki sauce) za 4,50 euro. Było przepyszne i spokojnie starczyło mi w ramach obiado-kolacji.

Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg

Luby natomiast zdecydował się na gr. dishes- traditional kebab meal (3 kebab skewers, french fries, salad, pita bread) za 7 euro. Lubemu również smakowało i… mi też;) Porcja była na tyle duża, że mu trochę podbierałam, więc mogę z ręką na sercu poświadczyć, że rzeczywiście danie było dobre.


Roadtrip po Cyprze Południowym: przewodnik z autorską trasą

CO Z NOCLEGIEM? SPRAWDZONY NOCLEG W LARNACE

WAŻNE: Każdy nocleg sprawdziliśmy na własnej skórze. Polecam ci tylko dobre miejsca. Jeśli chcesz wesprzeć moją pracę nad blogiem – zarezerwuj nocleg z któregokolwiek z linków poniżej. Ty zapłacisz dokładnie tyle samo, a ja otrzymam od Booking’u symboliczną prowizję. Dziękuję:)

LYSITHEA HOTEL (LARNAKA, CYPR POŁUDNIOWY)

Adres: Anthousas 1, Dhekelia Road, 7081 Larnaka, Cypr
Cena: zapłaciliśmy 27 euro za 1 noc dla 2 osób (poza sezonem)

W Larnace spaliśmy w hotelu będącym jeszcze w remoncie. Otrzymaliśmy w pełni wykończony pokój, jakby nieśmigany. Było czysto i wygodnie. Odnieśliśmy dokładnie takie samo wrażenie jak inni goście, którzy byli tu przed nami- kiedy hotel Lystihea zostanie wykończony, będzie tu pięknie.

Więcej o miejscu noclegowym znajdziesz na Booking’u: Lysithea Hotel (Larnaka, Cypr Południowy)

Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg

Co jeszcze warto wspomnieć, to fakt, że prawie każda baza noclegowa na Cyprze ma późniejsze godziny wymeldowania się niż spotykaliśmy zazwyczaj. Tutaj, w większości noclegów, możesz się spodziewać wymeldowania aż do godziny 12:00.

Jeśli więc po całym dniu zwiedzania stwierdzisz, że potrzebujesz więcej snu, nie ma problemu. Ustawiasz budzik na późniejszą godzinę i już.

Inne propozycje sprawdzonych noclegów w Larnace (i nie tylko) znajdziesz w tym artykule: NOCLEGI NA CYPRZE POŁUDNIOWYM: SPRAWDZONE KWATERY


LARNAKA I OKOLICE: ATRAKCJE, JEDZENIE, NOCLEG. MAPKA I PODSUMOWANIE

I jak ci się podoba wizja pierwszego dnia na Cyprze? Larnaka, to wdzięczne miasto do zwiedzania, a tutejsze atrakcje turystyczne warto zobaczyć w ramach wstępu do poznania kultury Cypru. Jest co zwiedzić, gdzie zjeść i po prostu przyjemnie spędzić czas.

Jeśli chodzi o to kiedy najlepiej wybrać się na Cypr i zwiedzić zarówno Larnakę jak i inne miejsca na Cyprze, to oczywiście najlepiej poza sezonem, aby Cypr mógł cię powitać nie tylko ciekawymi atrakcjami, ale przede wszystkim, pełną życia naturą. To właśnie wtedy trawa jest soczyście zielona, a drzewa sypią, wraz z podmuchami wiatru, kwieciem na ulice.

Poniżej znajdziesz bezpłatną mapkę z zaznaczonymi wszystkimi wymienionymi atrakcjami turystycznymi w Larnace i okolicach oraz namiarami na dobre jedzenie i sprawdzony nocleg w Larnace:

 1. Panagia Angeloktisti Church
 2. Larnaca Salt Lake
 3. Hala Sultan Tekke
 4. Old church Panagia Faneromeni
 5. Punkt widokowy (Salt Lake View Point)
 6. Akwedukt Kamares
 7. Rizoelia National Forest Park (Rizoeliás)
 8. Cerkiew św. Łazarza w Larnace
 9. Larnaca Pier (molo)
 10. Plac Europa (fontanna + Zenon z Kitionu)
 • Dobre jedzenie w Larnace: Souvlaki.gr
 • Sprawdzony nocleg w Larnace: Lysithea Hotel
Larnaka, Cypr: atrakcje, jedzenie, nocleg

Trzymam mocno kciuki (Luby również!) za twoje zdrowie i przyszłą podróż na Cypr. Jeśli masz ochotę w pełni skorzystać z piękna Cypru, sprawdź mój przewodnik o roadtripie po Cyprze Południowym.

PS: Zapisz sobie ten artykuł w ulubionych, żeby ci nie umknął i skorzystaj jak tylko wylądujesz w Larnace i zaczniesz spełniać swoje podróżnicze marzenie o wizycie na Cyprze.

Trzymaj się ciepło,
Irmina

ZWIEDZAJ ŚWIAT: