Inspiracje

MAJOWE ODKRYCIA

Jechaliśmy samochodem. Za oknem zielono, słoneczko przyjemnie grzało. I wtedy kierowca postanowił włączyć muzykę. Nie spodziewałam się niczego specjalnego, może jakieś stare przeboje, ale na pewno nie coś, czego nie znam. Myliłam się – z głośników popłynęły subtelne dźwięki i ten głos… to była miłość od pierwszego słuchania. 

Odkrycia ostatnich tygodni składają się na mieszankę idealną, czyli muzyka, film i książka. Czego więcej chcieć w leniwy weekend? (podróżowania nie liczę, to oczywista oczywistość;) Zapraszam Was w kulturalną podróż po świecie wysmakowanej muzyki, chilloutu i rozrywki.

To naprawdę była miłość od pierwszego słuchania, a na imię jej Lianne La Havas. Ta kobieta jest ze swoją muzyką po prostu niesamowita, nie wiem, jak to się stało, że nie znałam jej wcześniej. Idealne dźwięki na weekendowy chillout czy jazdę samochodem. Po prostu cud, miód i orzeszki. Jeżeli jeszcze jej nie słyszeliście, to musicie, po prostu MUSICIE posłuchać. Przykładowe kawałki (już mam ciarki…):

Kolejnym muzycznym odkryciem są Piano Guys. Uwierzcie mi, słuchanie takiej muzyki w pędzącym samochodzie z dobrymi głośnikami gwarantuje muzyczny orgazm. Przyznaję, że w pewnych momentach ich utwory trafiały gdzieś głęboko, wręcz powstrzymywałam łzy. Coś pięknego. Zresztą oceńcie sami:


Czas na odkrycia filmowe. Ostatnio obejrzałam cztery filmy, które mogę Wam z czystym sumieniem polecić. Nie obyło się bez ciężkich filmów, dających do myślenia.

Pierwszy, to Beasts of No Nation opowiadający o robieniu z dzieci żołnierzy morderców. Film daje po głowie, na pewno nie należy go oglądać z doskoku, tylko do niego przysiąść.

Druga produkcja, która mną wstrząsnęła, to Colonia. Niech Was nie zwiedzie obecność Emmy Watson w filmie (mnie zwiodła…), bo Colonia, to naprawdę ciężki film. Opowiada o ukrytym obozie w Chile, gdzie pod przykrywką organizacji religijnej, torturowano więźniów. Masakra, dosłownie i w przenośni.

Kolejny film, już nie tak krwawy, ale również poruszający ważny temat, to Into the Wild. Opowiada o chłopaku, którego marzeniem jest dostanie się na Alaskę i samotne życie. Mimo że ta produkcja miała swoją premierę już jakiś czas temu, to myślę, że warto obejrzeć (szczególnie koniec daje wiele do myślenia).

I na koniec, coś lekkiego, czyli The Secret Life of Walter Mitty. Bardzo przyjemny film, który dobrze się sprawdzi, gdy chcemy oderwać się choć na chwilę od problemów i po prostu się pośmiać. Poniżej zapowiedzi filmów:
Udało mi się również odkryć bardzo dobry serial – Mr. Robot, który opowiada o hakerze, ale… Ta produkcja jest tak pokręcona, że aż ciężko określić o czym jest. Najlepiej będzie jak po prostu obejrzycie zapowiedź:

I na koniec, coś dla moli książkowych. Pierwsza propozycja, to trylogia “Metro“. Książka opowiada o ludziach, którzy przetrwali wybuch nuklearny i egzystują w moskiewskim metrze. Każdy tom, to słusznej objętości kniga, ale każdą z nich pochłania się niemalże w tempie ekspresowym.
Druga książka zainteresuje osoby uwielbiające podróżować, które kręci nie tylko zwiedzanie, ale również kultura i historia danego miejsca. Mowa tu o “Korei Szerokopasmowej“. Bardzo ciekawa książka opowiadająca głównie o rozwoju technologicznym Korei Południowej, w tym fenomenie grania w grę:D. Polecam tę pozycję również fanom technologicznych nowinek i gier komputerowych – dowiecie się z niej wielu ciekawych rzeczy.
Nie patrzcie na okładkę, jest wyjątkowo paskudna i może zmylić!
Jakie są Wasze odkrycia ostatnich tygodni?
Trzymajcie się ciepło,
Irmina
BEZPŁATNY E-BOOK: 10 POMYSŁÓW NA WEEKENDOWE WYCIECZKI PO POLSCE. POZNAJ CIEKAWE MIEJSCA NA WYPAD