Podróże

MAGIA NA MALCIE: WIOSKA RYBACKA MARSAXLOKK

Magia na Malcie: Marsaxlokk, wioska rybacka

Jeśli szukasz magicznych miejsc na Malcie, to możliwe, że właśnie Marsaxlokk będzie odpowiedzią. Ta mała wioska rybacka znana z kolorowych łodzi co roku przyciąga rzesze turystów. Czy warto wybrać się do Marsaxlokk? Czytaj dalej i zobacz jak zwiedzanie tej atrakcji wygląda w praktyce.

Powiem ci prosto z mostu: odkąd tylko zobaczyłam zdjęcia z Marsaxlokk, tylko czekałam na nasz przyjazd tam. To jedna z najbarwniejszych atrakcji na Malcie i zwyczajnie nie wyobrażałam sobie zwiedzania Malty bez wizyty w Marsaxlokk.

Magia na Malcie: Marsaxlokk, wioska rybacka

Czy było warto? O tym właśnie chcę ci dziś opowiedzieć oraz sprzedać dwa tipy, co zrobić, aby naprawdę cieszyć się poznawaniem Marsaxlokk.

W tym wpisie znajdziesz zdjęcia oraz wideo z tej maltańskiej wioski rybackiej oraz miejsca, gdzie warto coś zjeść.

Tak wygląda nasz rozkład jazdy:

 • Marsaxlokk- ciekawostki i zdjęcia
 • wideo z maltańskiej wioski rybackiej
 • co i gdzie warto zjeść w Marsaxlokk
 • kiedy przyjechać do Marsaxlokk, aby naprawdę cieszyć się wizytą
 • podsumowanie

MAGIA NA MALCIE: WIOSKA RYBACKA MARSAXLOKK

MARSAXLOKK: CIEKAWOSTKI ORAZ ZDJĘCIA Z MALTAŃSKIEJ WIOSKI RYBACKIEJ

Magia na Malcie: Marsaxlokk, wioska rybacka

Marsaxlokk, to maltańska wioska rybacka znana z charakterystycznych kolorowych łódek. Niektórzy twierdzą, że to właśnie tutaj zjesz najsmaczniejsze ryby na całej Malcie.

Jeśli chcesz sprawdzić tę tezę na własnych kubkach smakowych, przyjedź do Marsaxlokk w niedzielę.

Dlaczego?

W ostatni dzień tygodnia rybacy oraz inny sprzedawcy wystawiają swoje ryby oraz inne rzeczy na lokalnym targowisku.

Magia na Malcie: Marsaxlokk, wioska rybacka
Magia na Malcie: Marsaxlokk, wioska rybacka

Jeśli chodzi o kolorowe łódki rybackie, nazywają się one luzzu i chociaż nie ma ich już tu tak wiele, to mimo wszystko robią robotę. Zachęcam cię do wypatrywania detali zdobiących łodzie- kwiaty, ryby, wzorki.

Magia na Malcie: Marsaxlokk, wioska rybacka

Co jeszcze warto wiedzieć o Marsaxlokk? Kiedy staniesz twarzą do wody, idź w lewo w stronę a la przystani. Jest ona mniej uczęszczana, a jej spory fragment pokrywają muszelki.

W pewnym momencie, tak jak i my, zorientujesz się, że chodzisz po muszelkach i to zarówno dużych, jak i mikroskopijnych.

Ta przystań jest również fajnym punktem widokowym na Marsaxlokk oraz miejscem do zdjęć.

Oczywiście, jak w każdym miejscu na Malcie, również w Marsaxlokk spotkasz wygrzewające się w słońcu koty. Zazwyczaj nie zaczepiają przechodniów, więc jeśli wolisz kontakt z daleka, to spokój mieć będziesz;)

MARSAXLOKK: WIDEO Z MALTAŃSKIEJ WIOSKI RYBACKIEJ

Wiesz już jak Marsaxlokk wygląda na zdjęciach, a teraz czas na wideo. Włącz dźwięk, aby w pełni cieszyć się tym krótkim filmem i wczuć w atmosferę miejsca.

MARSAXLOKK: GDZIE I CO WARTO ZJEŚĆ?

To, że warto zjeść ryby w Marsaxlokk, to nie ulega wątpliwości. Ale co jeszcze?

My z racji krótkiej wizyty z samego rana, postanowiliśmy na klasykę gatunku.

PASTIZZERIA SPHINX, CZYLI TRADYCYJNE MALTAŃSKIE WYPIEKI

Po pierwsze, wybraliśmy się do Sphinxa, czyli oddziału sieci pastizzeri oferujących tradycyjne maltańskie wypieki. Wiem, nazwa Sphinx raczej średnio związana z Maltą, ale faktem jest, że w tej pastizzeri można się słusznie najeść za niewielkie pieniądze.

Skusiliśmy się na qassatat, czyli okrągły wypiek ze szpinakiem w środku. Oczywiście na gorąco. Pyszności. Jeden taki qassatat kosztował nas 2 euro.

SOUTHEAST CAFE, CZYLI MAŁE CO NIECO I DOBRA KAWA

Niestety, muszę przyznać, że jeżeli chodzi o tradycyjne słodkości w Marsaxlokk- temat leży i kwiczy. Nawet w punkcie informacji turystycznej, pracownicy nie byli w stanie wskazać nam cukierni/kawiarni z maltańskimi słodkościami.

Skierowaliśmy więc swoje kroki do Southeast Cafe, która serwuje dobrą kawę i ciasta. Rodzajów ciast jest pod dostatkiem, jednak nie tych tradycyjnych. Oczywiście, możesz o takowe spytać będąc na miejscu, ale raczej marne szanse.

Tak czy siak, zarówno ciasto jak i kawy dały radę. Rachunek za dwie kawy oraz kawałek ciasta wyniósł nas 7,55 euro.

MARSAXLOKK: KIEDY TU PRZYJECHAĆ, ABY NAPRAWDĘ CIESZYĆ SIĘ WIZYTĄ

Nie ma co ukrywać, że nie wszyscy są zadowoleni ze zwiedzania Marsaxlokk. Są różne powody rozczarowania, ja jednak chciałabym się skupić na tych aspektach na które masz wpływ.

Po pierwsze, przyjedź wcześnie rano. 8-9 max.

Dlaczego?

Wtedy jeszcze większość turystów smacznie śpi po imprezie, a lokalsi dopiero otwierają restauracje. Jeżeli nie chcesz przepychać się w gąszczu ludzi i walczyć o dobre zdjęcie- musisz przyjechać do Marsaxlokk rano.

Wizyta tutaj odpowiednio wcześnie rano, daje ci większe szanse na poznanie Marsaxlokk od najlepszej strony- kiedy jedynymi spacerowiczami są lokalsi.

Po drugie, wybierz się na Maltę poza sezonem.

My z Lubym byliśmy na Malcie poza sezonem i śmiało mogę powiedzieć, że to była najlepsza decyzja ever. Oczywiście zwiedzających nadal było sporo, ale przy odpowiednim planowaniu dało się zobaczyć wszystkie atrakcje Malty na spokojnie.

Marsaxlokk, to nie tylko magiczne miejsce na Malcie, ale przede wszystkim, jedna z największych atrakcji na całej wyspie. W lato na 100% są tu dzikie tłumy.

A tego chyba chcesz uniknąć…

Krótko mówiąc, jeśli masz taką możliwość, wybierz się na Maltę poza sezonem i wtedy zaplanuj zwiedzanie Marsaxlokk. A jeśli jedyny możliwy termin twojej podróży tutaj, to okres letni, upewnij się, że twoja wizyta w Marsaxlokk będzie miała miejsce z samego rana.

MAGIA NA MALCIE: WIOSKA RYBACKA MARSAXLOKK
PODSUMOWANIE

Cieszę się, że wspólnie spędziliśmy czas i miałam możliwość pokazania ci magii wioski rybackiej Marsaxlokk na Malcie. Czas na krótkie podsumowanie o czym rozmawialiśmy, aby nic ci nie umknęło.

Po przeczytaniu tego artykułu:

 • znasz ciekawostki o Marsaxlokk i wiesz z czego słynie
 • zobaczyłeś/aś jak wioska rybacka Marsaxlokk wygląda w obiektywie
 • znasz namiary na miejsca ze smacznym jedzeniem
 • wiesz, gdzie możesz napić się dobrej kawy
 • wiesz kiedy przyjechać do Marsaxlokk i na Maltę w ogóle, aby w pełni cieszyć się pobytem tutaj

Chcesz jeszcze o coś dopytać jeśli chodzi o wioskę rybacką Marsaxlokk czy podróż na Maltę? Śmiało daj znać w komentarzach, chętnie pomogę.

Trzymaj się ciepło,
Irmina

PS: Jeżeli planujesz zwiedzać również stolicę Malty, La Vallettę, ten wpis jest dla ciebie: LA VALLETTA, MALTA: CO WARTO ZOBACZYĆ W JEDEN DZIEŃ? SPACER ULICZKAMI STOLICY + PUNKTY WIDOKOWE

2 przemyślenia nt. „MAGIA NA MALCIE: WIOSKA RYBACKA MARSAXLOKK”

  1. Irmina mówi:

   Tak, jeśli tylko trafi się na pustki, jest naprawdę przyjemnie:)

Możliwość komentowania jest wyłączona.