Podróże

MOTYWACJA DO DZIAŁANIA: 9 MIEJSC W KANADZIE, KTÓRE ZMOTYWUJĄ CIĘ DO PODRÓŻOWANIA

Motywacja do podróży: Kanada

Motywacja- pojawia się i znika. Jak zmotywować się do działania? Co zrobić by wreszcie zacząć spełniać swoje podróżnicze marzenia? Czytaj dalej i poznaj 9 miejsc w Kanadzie, które zmotywują cię do ruszenia zadka z kanapy w tempie ekspresowym.

Wszyscy wiemy jak to jest z tą motywacją. Zupełnie jak ludzie: przychodzi i odchodzi. Wywołuje ekscytację, gdy jest, a zarazem frustrację, gdy już jej nie ma.

Niezależnie w jakim punkcie teraz jesteś, zostań ze mną na te kilka minut. Opowiem ci o 9 miejscach w Kanadzie, które zmotywują cię do podróżowania. To mój subiektywny ranking kanadyjskich perełek dzięki którym poczułam, że żyję i chcę więcej. Więcej podróżować, więcej zobaczyć i doświadczyć. I właśnie ten zapał i energię chcę ci dziś przekazać. Jedziemy!

MOTYWACJA DO DZIAŁANIA
9 MIEJSC W KANADZIE, KTÓRE ZMOTYWUJĄ CIĘ DO PODRÓŻOWANIA

1. Chutes Dorwin, czyli huk motywacji

Motywacja do podróży: Kanada

Adres: 3102 1ère Avenue, Route 337, Rawdon, QC J0K 1S0, Kanada

Huk, który uskrzydla. Któż nie lubi wodospadów? Oddalone od Montrealu jakieś półtorej godziny Chutes Dorwin liczą sobie około 18 metrów. Na terenie parku jest kilka platform widokowych, więc Dorwin mogą być twoje na wszystkie możliwe sposoby. W sezonie wejście do parku jest płatne (opłaty jak wyżej), poza sezonem wbijasz za darmo.


2. Quebec, czyli motywujący klimat

Tak, dobrze widzisz. Do podróżowania ma cię zmotywować wizyta w kanadyjskim… mieście. Stare Miasto Quebecu ma w sobie coś takiego, że będąc tam, czujesz przynależność do świata. Brzmi trochę jak jakieś nawiedzone gadanie w stylu „Jesteś zwycięzcą”, ale nie o to tu się rozchodzi.

Stare Miasto Quebecu jest wpisane na listę światowego dziedzictwa, a to już jest znak. Brukowane uliczki w połączeniu z architekturą XVII i XVIII wieku tworzą niepowtarzalny klimat i to nie taki z zasady, bo tak wypada powiedzieć, ale taki serio serio.

Zapraszam cię serdecznie do obejrzenia vloga z Quebecu. Myślę, że idealnie dopełni obraz opisywanego miasta i da ci pełny ogląd na sytuację. Tym bardziej, że w filmie wspominam również o nieprzyjemnych stronach zwiedzania… W końcu nawet najlepsza motywacja ma też swoją twarz Greya.

🍁KANADA VLOG #5: Stare Miasto Quebecu i świąteczne świecidełka

Jeśli interesuje cię odwiedzenie Quebecu w najbliższej przyszłości, zajrzyj też tutaj: Mini Przewodnik po Quebecu.


3. The Grand Falls: huk motywacji raz jeszcze

Motywacja do podróży: Kanada, Grand Falls

Adres: 25 Chemin Madawaska, Grand Falls, NB E3Y 1C6, Kanada

Tego miejsca na pewno nie znajdziesz w przewodnikach po najpiękniejszych miejscach w Kanadzie. The Grand Falls raczej zwiedza się przy okazji, kiedy czas ci sprzyja. Myślę jednak, że patrząc na ten dowód siły natury w najczystszej postaci dojdziesz do wniosku, że warto podróżować. The Grand Falls znajduje się w mieście (a raczej mieścinie), więc tym bardziej robi ciekawe wrażenie.

Jeśli chcesz zobaczyć The Grand Falls w akcji już teraz, odsyłam cię do szóstego vloga z Kanady:
🍁KANADA VLOG #6 [ENG SUB]: co znaczy 'wielkie’ w Kanadzie, zakupy spożywcze


4. Kejimkujik National Park, czyli motywujące spotkanie z oceanem

Motywacja do podróży: Kanada, Kejimkujik National Park

Adres: 3005 Kejimkujik Main Parkway, Caledonia, NS B0T 1B0, Kanada

Nagrywając vloga z Kanady o wizycie w Kejimkujik National Park i spotkaniu z Oceanem Atlantyckim postawiłam na dwie sprzeczne ze sobą konwencje: niepokój i relaks. Bo właśnie takie jest to miejsce. Gdy szarówa ogarnia park, spacer jest wyjątkowy, a zarazem niepokojący. Niewiele ludzi kręci się tutaj we wczesnych godzinach porannych, a fale oceanu odbijają się od skał jakby były na coś wściekłe.

Motywacja do podróży: Kanada, Kejimkujik National Park

Wizytę w tym miejscu zaliczamy do tych wyjątkowych, w końcu oceanu nie widzi się na co dzień. Motywujące doświadczenie do dalszych podróży i odkrywania zakamarków niedostępnych w codziennym życiu.

🍁KANADA VLOG #8 [ENG SUB]: spotkanie z Oceanem Atlantyckim w Parku Narodowym Kejimkujik🌊


5. Five Islands Provincial Park, czyli spokój motywacji

Adres: 618 Bentley Branch Rd, Five Islands, NS B0M 1K0, Kanada

Five Islands Provincial Park, czyli piękna plaża, bezkres wody i… przypływy. Wybierając się tutaj pamiętaj, aby sprawdzić, kiedy plaża będzie ponad poziomem wody. Dlaczego wybrałam właśnie to miejsce jako jedno z motywujących do podróżowania? Ma w sobie to coś, co potrafi wyciszyć. Patrzysz na piasek, wodę, niknący w oddali horyzont i czas się zatrzymuje. Jesteś tylko ty i to miejsce.

🍁KANADA VLOG #9 [PL voice/ENG sub]: uśmiech za uśmiechem, czyli perełki Nowej Szkocji✨ i pierwsze 'yeah!’ na Wyspie Księcia Edwarda✌️


6. Plaże na Wyspie Księcia Edwarda: motywujące piękno

Powiedzieć, że plaże na Wyspie Księcia Edwarda są malownicze, to mało. Chociaż najczęściej prywatne, przy odrobinie samozaparcia można skorzystać z ich uroków. To właśnie tutaj obejrzysz piękny zachód słońca i zrozumiesz, że dla takich chwil warto podróżować.


7. Hopewell Rocks: motywacja twarda

Adres: 131 Discovery Rd, Hopewell Cape, NB E4H 4Z5, Kanada

Kolejne miejsce, gdzie poczujesz, że żyjesz. Park w którym znajdują się Hopewell Rocks jest jak idealne miejsce z książek, gdzie siadasz i śnisz na jawie. O własnych podróżniczych marzeniach. A przede wszystkim, obiecujesz sobie, że je spełnisz, że to nie jest twoja ostatnia podróż, a dopiero początek podróżniczej przygody.


8. Distillery District w Toronto: motywująca przynależność

Przewrotnie wybrałam tę dzielnicę Toronto, bo może ci się wydawać znajoma jeśli mieszkasz w industrialnym mieście takim jak np. Łódź (kiedyś słynęła z przemysłu włókienniczego). Oczywiście miejsce ma swój klimat i samo w sobie jest warte odwiedzenia, ale ja kierowałam się czymś innym przy selekcji.

Chcę również opowiedzieć ci o miejscach, które dadzą ci do zrozumienia, że w gruncie rzeczy wcale tak bardzo się od siebie nie różnimy. Kultura, architektura, jedzenie… Są różne wariacje i historie, jednak podróże to też okazja do zobaczenia jak bardzo jesteśmy do siebie podobni.

Nie wiem jak ciebie, ale mnie to zdecydowanie motywuje. Uświadamia mi, że przecież w gruncie rzeczy ogranicza mnie tylko moja własna wyobraźnia. Skoro wszyscy jesteśmy do siebie podobni, to mamy również podobne szanse chociaż może się wydawać, że urodzenie się w jakimś tam miejscu, to jak wygranie losu na loterii.

Motywacja do podróży: Kanada, Toronto, Distillery District

9. Wodospady Niagara, czyli motywacyjna klasyka gatunku

Myślę, że ten wpis o miejscach w Kanadzie, które zmotywują cię do dalszych podróży po prostu nie miałby sensu, gdybym nie wspomniała w nim o wodospadach Niagara. To jedno z najbardziej znanych miejsc w Kanadzie i w pełni to rozumiem. Widok jest niesamowity, a na samą myśl, że takich pięknych miejsc jest na świecie więcej, przebierasz nogami.

Możesz oglądać wodospady z góry, możesz również skusić się na wycieczkę do stóp Niagary. Niezależnie od tego co wybierzesz wiedz, że zobaczenie tego miejsca na żywo to gwarantowany przypływ podróżniczej motywacji.

9 MIEJSC W KANADZIE, KTÓRE ZMOTYWUJĄ CIĘ DO PODRÓŻOWANIA: PODSUMOWANIE

Motywacja do podróży: Kanada, Wodospady Niagara

I jak? Czujesz jak twój zadek praktycznie sam unosi się z kanapy?:) Mam nadzieję, że tak. Bo celem tego wpisu absolutnie nie jest pokazanie ci najpiękniejszych miejsc w Kanadzie. Celem jest opowiedzenie ci o tych, które coś w tobie obudzą. Wyrwą ze snu zakurzone podróżnicze marzenia wciśnięte gdzieś głęboko między półki twojego codziennego życia.

Oczywiście możesz im pozwolić nadal smacznie spać pod puchową kołderką kurzu, ale ile jeszcze tak wytrzymasz? Robiąc codziennie to samo z poczuciem, że twoje życie przecieka ci przez palce, że jest cholernie nudne, chociaż bezpieczne.

Spójrz jeszcze raz na wszystkie wymienione przeze mnie motywujące do podróży miejsca w Kanadzie i odpowiedz sobie na proste pytanie: czy chcę je zobaczyć?

Jeśli tak, zapisz sobie ten artykuł w ulubionych albo wydrukuj i powieś nad biurkiem. Co tydzień rób rachunek sumienia: czy zrobiłaś/eś coś, co przybliżyło cię do spełnienia twoich podróżniczych marzeń? Czy zrobiłaś/eś krok do przodu?

Tego właśnie ci życzę. Kroczenia do przodu. Bo chociaż kroczenie jest z zasady związane z ruchem wprzód, to czasem coś nam się pitoli pod kopułą i się cofamy. A przecież nie o to w podróżniczych marzeniach chodzi.

Trzymaj się ciepło,
Irmina

PS: Jeśli Kanada cię nie kręci, wyszukaj motywujące miejsca w kraju, który od dawna masz na swojej liście podróżniczych marzeń. Spisz je na kartce i powieś nad biurkiem, najlepiej razem z wydrukowanymi zdjęciami. To nie pozwoli ci zapomnieć o tym czego naprawdę chcesz.

Podobał ci się wpis? Nie bądź zgredek, pozostaw ślad po sobie w postaci lajka czy komentarz. Udostępnij wpis innym, niech też poczują smak podróżniczej przygody👣

2 przemyślenia nt. „MOTYWACJA DO DZIAŁANIA: 9 MIEJSC W KANADZIE, KTÓRE ZMOTYWUJĄ CIĘ DO PODRÓŻOWANIA”

  1. Ojej, wszystkie piękne i fantastyczne!

    1. Irmina mówi:

      Trudno się nie zgodzić:) Wiadomo, czasem w danych miejscach jak np. wodospady Niagara są tłumy, ale warto przymknąć na to oko i skupić się na miejscu samym w sobie:)

Możliwość komentowania jest wyłączona.