Podróże

WILNO NA WEEKEND #1: GDZIE OBEJRZEĆ ZACHÓD SŁOŃCA? POZNAJ 4 PUNKTY WIDOKOWE

Szukasz punktów widokowych w Wilnie skąd będziesz mógł podziwiać zachód słońca? W tym poście znajdziesz 4 propozycje, które zagwarantują ci niesamowity spektakl. Czytaj dalej i przygotuj się na piękne widoki.

Zachód słońca- niektórzy twierdzą, że większego banału nie ma, inni uparcie wyszukują kolejnych okazji do złapania go w obiektywie. Bez względu na to do której grupy należysz wiedza o punktach widokowych w Wilnie na pewno ci się przyda. Chociażby do uchwycenia panoramy miasta. Nie wspominając o tym, że wymienione propozycje są DARMOWE.

WILNO NA WEEKEND #1
ZACHÓD SŁOŃCA:
PUNKTY WIDOKOWE

MAPA

1. Góra Trzech Krzyży (Góra Trzykrzyska)

Z tablicy informacyjnej, możemy dowiedzieć się, że trzy białe krzyże zostały zbudowane by upamiętnić grupę Franciszkanów, którzy wg legendy, przybyli do tego miejsca by nawracać niewiernych i zginęli męczeńską śmiercią na górze. Pierwsze, drewniane, krzyże powstały w 1613 roku. Obecny pomnik postawiono w 1916 i przedstawia się go jako symbol chrześcijaństwa na Litwie.

Z Góry Trzech Krzyży rozpościera się widok na Stare Miasto, a na górę prowadzą drewniane schodki (miejscami w wątpliwym stanie, więc trzeba uważać).

Wilno punkty widokowe: Góra Trzech Krzyży (Góra Trzykrzyska)

Wilno punkty widokowe: Góra Trzech Krzyży (Góra Trzykrzyska)

Wilno punkty widokowe: Góra Trzech Krzyży (Góra Trzykrzyska)

Wilno punkty widokowe: Góra Trzech Krzyży (Góra Trzykrzyska)

Wilno punkty widokowe: Góra Trzech Krzyży (Góra Trzykrzyska)

 2. Wzgórze w Kalnų parkas (park na terenie Republiki Zarzecza)

Republika Zarzecza, to mekka tutejszych artystów i niepokornych dusz, więc nie zdziw się, jeśli znajdziesz tu mnóstwo młodych ludzi siedzących na kocach i pijących piwo. Panuje tu atmosfera luzu, ale też doceniania rzeczy małych. Na spektakl matki natury wybierz się odpowiednio wcześnie by zająć dobrą miejscówkę.

Wilno punkty widokowe: Wzgórze na zbiegu ulic Subačiaus i Maironio (Užupis- Republika Zarzecza)

Wilno punkty widokowe: Wzgórze na zbiegu ulic Subačiaus i Maironio (Užupis- Republika Zarzecza)

3. Basteja i mury obronne Wilna

Przejdź obok basteji i murów obronnych Wilna (powinny być po twojej lewej) i kieruj się na wprost. Spomiędzy drzew zobaczysz miasto. Niewystępujący w przewodnikach “punkt widokowy” przyciąga codziennie tłumy młodych ludzi. Rozmowy, śmiech i muzyka- tutaj nie tylko obejrzysz zachód słońca, ale też poczujesz klimat miasta.

4. Nad rzeką Wilia

Czy usiądziesz na brzegu czy zdecydujesz się wejść na któryś z mostów- piękny spektakl masz jak w banku. Łap wiatr w żagle i spróbuj uchwycić promienie zachodzącego słońca w wodzie czy… okularach towarzysza:) Jeśli szukasz pewnego punktu widokowego w Wilnie tj. bez konieczności patrzenia przez czyjeś ramię, to wybierz właśnie tę opcję.

Wilno punkty widokowe: rzeka Wilia

Wilno punkty widokowe: rzeka Wilia

Wilno punkty widokowe: rzeka Wilia

ZOBACZ TEŻ: ZACHÓD SŁOŃCA W PARKU PEŁNYM GOLASÓW (OSLO, NORWEGIA)

Wilno punkty widokowe: rzeka Wilia

Znasz już punkty widokowe w Wilnie, teraz czas działać.

Jaki zachód słońca pamiętasz szczególnie? Gdzie to było?

Pięknych widoków,
Irmina

PS: Podoba ci się wpis? Daj łapkę w górę (a może udostępnij wpis dalej?) i zostańmy w kontakcie!:) Polajkuj fanpejdża bloga i zaobserwuj mnie na Instagramie. Dla ciebie, to klik i już, a dla mnie sygnał, że to co robię, ma sens.

Autor: Irmina Liczbik

Z wykształcenia jestem anglistką, uwielbiam ser camembert, nie maluję paznokci w podróży (po co marnować czas?) i robię zdjęcia telefonem (również te na bloga). Od 2016 roku jestem blogerką podróżniczą i właścicielką Na Pokładzie Życia- łajby napędzanej podróżniczymi marzeniami. Tutaj nie ma ściemy czy rzygania tęczą, a jedynie prawda- jeśli szukasz szczerości, to jesteś w dobrym miejscu. Witaj Na Pokładzie Życia!

16 przemyśleń nt. „WILNO NA WEEKEND #1: GDZIE OBEJRZEĆ ZACHÓD SŁOŃCA? POZNAJ 4 PUNKTY WIDOKOWE”

 1. Uwielbiam punkty widokowe, więc zapisuję sobie tekst i zaczynam planować wypad do Wilna 😀

 2. Świetne pomysły na punkty widokowe, nie miałam okazji na żadnym z nich być, prócz spaceru po Zarzeczu, ale bez takiego widoku. 🙂 Wilno jest dla mnie bardzo sentymentalnym miejscem – to tam po raz pierwszy 7 lat temu wybrałam się w samotną podróż, lądując w Rydze i potem zwiedzając Wilno. Pytasz o niezapomniane zachody słońca, jednym z nich był ten z Wilna. 🙂

  https://uploads.disquscdn.com/images/18a3eb0bad083dc9b7525ff2d0c1ade617c37b7160668b59cc4142c9fedcf08b.jpg

  1. Irmina mówi:

   Czyli to były takie twoje pierwsze koty za płoty:) Fajnie, że rozpoczęłaś swoją przygodę z podróżowaniem akurat w tym miejscu:)
   Piękny zachód i jeszcze te balony!<3

    1. Irmina mówi:

     <3 🙂
     Dziękuję Olu, już przebieramy nogami z niecierpliwości:D

 3. Jaka szkoda, że nie wiedziliśmy o tych miejscach przed wizytą w Wilnie. Bardzo lubię takie panoramy. A te dodatkowo położone są blisko siebie, więc można zajrzeć na wszystkie jednego dnia. Super!

  W Londynie, też jest kilka świetnych miejsc widokowych zupełnie za darmo, skąd widok jest nieziemski. Nawet ostatnio byliśmy w jednym z nich: http://zwiedzamylondyn.pl/sky-gaden-bezplatny-taras-widokowy-w-centrum-londynu/
  – 36 piętro, samo centrum, widok zabytków z tej perspektywy jest bezcenny 🙂

  1. Irmina mówi:

   Nigdy nie wiadomo- może jeszcze tam wrócicie;)
   O, dzięki za polecajkę- lubię posty na takie tematy. Zresztą kto nie lubi miejsc widokowych:)

 4. Enjoye mówi:

  Fajne zdjęcia i ciekawy pomysł na relację. A do Wilna wybieram się od 10 lat jak sójka i zawsze wyskoczy coś, moim zdaniem nie wiem czy słusznym, ciekawszego 😉

  1. Irmina mówi:

   Haha, może pisane wam jest spotkanie w innym życiu czy coś:D

 5. Anna Doniec mówi:

  Pięknie…naprawdę 🙂

 6. Magiczne są wschody słońca, niosące obietnicę, ale i zachody też mają swój urok, jakby podziękowanie za małe szczęścia minionego dnia. 🙂

  1. Irmina mówi:

   Pięknie to ujęłaś Izabela:)

 7. Uwielbiam zachody słońca i ze wszystkich tych punktów widokowych wyglądają fantastycznie

 8. Wielopokoleniowo 3 mówi:

  Byłam w WIlnie, piękne miasto 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *